• facebook
 • rss
 • Odrobina Camino w drodze do Łagiewnik

  Urszula Rogólska

  dodane 05.05.2017 01:36

  Siostrę Boguchwałę Perlak ze zgromadzenia sióstr kanoniczek Ducha Świętego z Międzybrodzia Bialskiego, już pierwszego dnia pielgrzymki poznało wielu jej uczestników z grupy św. Brata Alberta. A to za sprawą maleńkich niespodzianek.

  Niespodzianką były morskie muszelki, we wnętrzu których siostra Boguchwała wypisała biblijne sigla i wręczała je pielgrzymom na trasie.

  - Tydzień temu, razem ze wspólnotą Dzieci Maryi i Młodzieżą Maryjną obdarowywaliśmy parafian cytatami z Pisma Świętego i św. Jana Pawła II, które wypisaliśmy na kamieniach i na korze. W sobotę wieczorem, przed pielgrzymką pomyślałam, że kiedy ruszamy w drogę, rozpoczyna się Tydzień Biblijny, trwa Niedziela Biblijna czytania Listu do Galatów. Pomyślałam, że to mógłby być miły prezent dla innych - żeby zaprosić do czytania Słowa Bożego - mówi siostra. - To taka mała forma ewangelizacji. Muszelka jest symbolem pielgrzymowania do Santiago de Compostela, ale pomyślałam, że sprawdzi się i na naszej łagiewnickiej pielgrzymce - każdy, kto na nią spojrzy, sięgnie do Pisma Świętego i w ten sposób Pan Jezus będzie mu jeszcze bliższy.

  Siostra raz po raz wyjmowała woreczek z muszelkami, na trasie, obdzielając nimi pielgrzymów. W pielgrzymce bierze udział drugi raz.

  - Ta pielgrzymka ma w sobie coś... coś miłosiernego... Jest połączeniem pragnienia doświadczenia Bożego Miłosierdzia z podziwianiem Go w pięknie przyrody. Ten czas sprzyja temu, żeby Panu Bogu jeszcze intensywniej dziękować za wszystko. Tutaj Miłosierdzie Boże wyjątkowo mocno przepływa przez serce. Często jestem w Łagiewnikach, ale tutaj Pan Jezus przemienia mnie tak bardzo szczególnie - w drodze, w każdej chwili, wśród braci i sióstr.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół