• facebook
 • rss
 • Bóg chce obrony każdego życia

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 29.03.2017 14:17

  W żywieckiej konkatedrze bp Roman Pindel przewodniczył diecezjalnej Eucharystii w intencji ochrony życia poczętego, połączonej z podjęciem duchowej adopcji.

  Wraz z kapłanami dekanatu żywieckiego, z dziekanem ks. prał. Stanisławem Koziełem na czele, w liturgii uczestniczył też ks. Tomasz Gorczyński, diecezjalny duszpasterz rodzin. - Zwiastowanie jest świętem życia. Chcemy uczcić je podjęciem duchowej adopcji dziecka poczętego - zapowiadał ks. Grzegorz Gruszecki, proboszcz konkatedry.

  Przed uroczystym złożeniem deklaracji rozpoczęcia 9-miesięcznej modlitwy o miłość i odwagę dla rodziców dziecka, którego życie jest zagrożone, wierni pod przewodnictwem bp. Pindla odmówili tekst przyrzeczenia, a następnie otrzymali maleńkie figurki dziecka w łonie matki w 10. tygodniu życia.   W uroczystej modlitwie uczestniczyli członkowie Asysty Żywieckiej
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  - One będą przypominać i zachęcać przez tych 9 miesięcy do wytrwania w modlitwie o ocalenie zagrożonego dziecka - tłumaczył ks. Gorczyński.

  - Nie byłoby Zmartwychwstania, gdyby Syn Boży nie stał się człowiekiem w łonie Maryi. Dziś obchodzimy ten dzień, w którym wszystko zaczyna się zmieniać w dziejach świata i w sytuacji człowieka. To także taki moment, w którym okazuje się, jak wielki, wspaniałomyślny i kochający człowieka jest Bóg - mówił bp Pindel,  podkreślając, że w żadnej innej religii Bóg nie decyduje się na takie ograniczenie, żeby być człowiekiem, bezbronnym dzieckiem, pozwalając się prowadzić za rękę, wychowywać. - Każde poczęte życie jest chciane przez Boga. Bóg chce obrony każdego ludzkiego życia - podkreślał bp Pindel, przypominając, że modlitwa duchowej adopcji rozpowszechniła się w Polsce od 1987 roku, a Dzień Świętości Życia został ustanowiony przez Episkopat Polski w 1998 roku. Celem tego dnia jest budzenie wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji.

  Jak zaznaczył ks. kan. Grzegorz Gruszecki, proboszcz parafii konkatedralnej, na tej uroczystości nie zamyka się wcale możliwość podjęcia tej inicjatywy modlitewnej, do której można przystąpić w dowolnym czasie, zobowiązując się do wytrwałej modlitwy ofiarowanej w intencji dziecka, któremu grozi, że nie zdoła przyjść na świat.   Bp Roman Pindel przewodniczył Eucharystii w Dniu Świętości Życia w konkatedrze
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Po Mszy św. można było obejrzeć w auli Domu Katolickiego wystawę przygotowaną na 25-lecie diecezji, a także zapoznać się z prezentacją Jacka Zamarskiego na temat form nowoczesnego wspierania obrony życia: "Aplikacje promujące życie".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół