• facebook
 • rss
 • Tenorowa ewangelizacja

  ks. Jacek M. Pędziwiatr ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 21.03.2017 10:26

  Ks. Paweł Sobierajski zaśpiewał koncert wielkopostny.

  Na organach towarzyszył mu Jarosław Tarnawski. Występ wpisał się w pierwszą edycję festiwalu muzyki organowej i kameralnej w Bielsku-Białej Komorowicach, którego dyrektorem jest Krzysztof Karcz.

  Ks. Paweł Sobierajski - tenor - jest profesorem teologii i doktorem habilitowanym wokalistyki, wykładowcą Akademii Muzycznej w Katowicach, pedagogiem śpiewu, współzałożycielem kwintetu Servi Domini Cantores. Ten wyjątkowy zespół tworzy pięciu księży, absolwentów akademii muzycznych, którzy pasję do śpiewu łączą z ewangelizacją. W Komorowicach ks. Sobierajski zaśpiewał solo, przy akompaniamencie Jarosława Tarnawskiego, utytułowanego organisty z Poznania, wykładowcy Akademii Muzycznej w Poznaniu.

  Uczestnicy wielkopostnego koncertu mogli usłyszeć dzieła Mozarta i Bacha oraz rodzimych kompozytorów: Maklakiewicza, Moniuszki i Nowowiejskiego. Artystów znajdujących się na chórze kościelnym, słuchacze zasiadający w ławkach mogli widzieć na umieszczonym obok ambonki ekranie, dzięki przekazowi z kamery telewizyjnej.
  Koncert poprowadził inicjator i dyrektor festiwalu Krzysztof Karcz, organista w świętojańskiej parafii w Bielsku-Białej Komorowicach, wykładowca bielskiej szkoły muzycznej.

  Cykl imprez muzycznych w Komorowicach zainaugurował styczniowy koncert kolęd z udziałem Bielskiego Chóru Kameralnego. Następne spotkanie muzyczne będzie miało charakter paschalny i rozpocznie się w sobotę 22 kwietnia o godz. 19.00.
  Organy w świętojańskim kościele są jednym z najlepszych, tradycyjnych instrumentów w Bielsku-Białej. Sponsorem Festiwalu jest bielska firma motoryzacyjna Polmotors. Gość Bielsko-Żywiecki patronuje festiwalowi, w ramach którego odbędzie się jeszcze pięć dalszych koncertów.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół