• facebook
 • rss
 • Ruszyła promocja życia

  dodane 01.03.2017 15:47

  Tradycja modlitwy za nienarodzonych ma w Komorowicach 20 lat.

  Już w Środę Popielcową w bielskiej parafii św. Jana Chrzciciela rozpoczęto promocję tegorocznej edycji dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Wierni wysłuchali kazań, w których przypomniano ideę adopcji. Gremialnie zabierali do domów deklaracje, które po wpisaniu swoich imion przyniosą do kościoła parafialnego w sobotę 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu złożą też przyrzeczenie duchowej adopcji.

  - Imiona modlących się wpiszemy do przechowywanej w kancelarii parafialnej Księgi Życia. Przyniesiemy ją na początku Pasterki do ołtarza i złożymy u stóp żłóbka, jako nasz dar dla Dzieciątka Jezus - tłumaczy miejscowy proboszcz ks. Tadeusz Nowok.

  Duchowa adopcja dziecka poczętego obejmuje trwającą dziewięć miesięcy modlitwę każdego, kto ją podejmuje, za jedno dziecko, o którym Bóg wie, że jego istnienie jest zagrożone. Adoptujący odmawiają jedną tajemnicę różańca oraz specjalną modlitwę adopcyjną, podejmują także posty, umartwienia, wyrzeczenia oraz uczynki miłosierdzia w tej intencji. Adopcja jest pokłosiem objawień Matki Bożej w Fatimie, wzywających do modlitwy wynagradzającej grzech braku szacunku dla życia. Do Polski dzieło duchowej adopcji trafiło w 1987 roku. W parafii świętojańskiej po raz pierwszy w tak zorganizowany sposób podjęto je blisko dwadzieścia lat temu, podczas misji przygotowujących do peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. W tym samym czasie przy parafii powstała rozgłośnia radia diecezjalnego „Anioł Beskidów”.
  - Od pierwszej naszej audycji, która na początku działalności radia trwała tylko godzinę, aż do dziś, codziennie odmawiamy wraz ze słuchaczami modlitwę duchowej adopcji - mówi ks. Nowok i wylicza, że liczbę otoczonych w tą modlitwą dzieci można liczyć już w tysiącach.

  - Średnio ponad dwieście imion modlących się, dorosłych i gimnazjalistów, wpisujemy do naszej księgi życia - mówi proboszcz. - To znaczy, że każdego roku, jak ufamy, ratujemy w ten sposób od śmierci co najmniej dwie setki dzieci.

  W ciągu najbliższych trzech tygodni ze specjalnego stolika w kościele św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach będzie można pobrać materiały informujące o duchowej adopcji oraz deklaracje przystąpienia do niej. 25 marca podejmujący adopcję wierni złożą oficjalne przyrzeczenia.
  - Być może w tym roku, w stulecie objawień w Fatimie, uda nam się namówić do ratującej dzieci nienarodzone modlitwy jeszcze więcej wiernych, niż dotychczas - ma nadzieję ks. Nowok, inicjator akcji.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół