• facebook
 • rss
 • Akcja Katolicka: Chcemy żyć Słowem Boga

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 15.01.2017 09:16

  Członkowie i duszpasterze parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej zebrali się w Czańcu na spotkaniu opłatkowym.

  Spotkanie rozpoczęła Eucharystia w czanieckim kościele św. Bartłomieja, koncelebrowana pod przewodnictwem ks. dr. Marka Studenskiego, wikariusza generalnego. Tu wszystkich kapłanów i wiernych powitał ks. kan. Wiesław Ostrowski, proboszcz w Czańcu.

  W homilii ks. dr Studenski zachęcił do refleksji nad pytaniem, czy Pan Bóg może cierpieć, gdy cierpi człowiek. - Teologia odpowiada, że tak, ale cierpienie Boga jest inne niż człowieka. Bóg nie płacze i nie użala się nad nami, ale - na wzór ratownika - rusza na ratunek. Taką sytuację przeżywamy właśnie teraz, kiedy świętujemy Boże Narodzenie: Bóg posłał nam swojego Syna, aby wyciągnął nas z przepaści zła i grzechu. Akcja Katolicka, która opiera swoje działanie na trzech krokach: widzieć - oceniać - działać, naśladuje Pana Boga i widząc, co się dzieje w świecie, stara się działać.   Ks. dr Marek Studenski zechęcił członków Akcji do szukania oparcia działania na Słowie Boga
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Jak wskazywał ks. dr Studenski, istnieje jednak niebezpieczeństwo, że człowiek, obserwując, co się dzieje na świecie, może zareagować lękiem. - Dziś Kościół w czytaniach daje nam wspaniałą odpowiedź, jak radzić sobie z lękiem. Tą pomocą jest słowo Boże, a człowiek, który nim żyje, przestaje się bać - dodawał ks. Studenski, zaznaczając, że najlepszą formą realizacji założeń Akcji jest właśnie połączenie działania ze Słowem Boga.

  - Chodzi o to, by patrzeć na świat okiem Boga i tak samo go oceniać, a wtedy będziemy również podejmować konkretne działania z mocą Boga - tłumaczył kaznodzieja.   Ks. dr Marek Studenski wręczył dekrety i nominacje
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Wraz z członkami AK modlili się m.in. diecezjalny asystent ks. prof. Tadeusz Borutka, prezes diecezjalnego zarządu Akcji senator Andrzej Kamiński, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, poseł Jacek Falfus, a także przedstawiciele władz samorządowych. Na zakończenie modlitwy wręczone zostały dekrety mianowania nowych prezesów parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół