• facebook
 • rss
 • "Odkrywcy skarbów" wyruszą do Niepokalanowa

  Urszula Rogólska

  dodane 06.01.2017 18:46

  Podczas Orszaku Trzech Króli w Bielsku-Białej bp Piotr Greger wylosował 25 szczęśliwców spośród kilkuset dzieci z całej diecezji, które uczestniczyły w tegorocznych roratach, przygotowanych z okazji 25-lecia diecezji.

  Jest ich 25. Mieszkają w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej. Przez cały Adwent codziennie uczestniczyli w swoich miejscowościach w Roratach zatytułowanych "Odkrywcy skarbów", przygotowanych z okazji jubileuszu 25-lecia diecezji, przypadającego w marcu tego roku.

  W kościele św. Maksymiliana Aleksandrowicach, po Mszy św. poprzedzającej szósty Orszak Trzech Króli w Bielsku-Białej, ich nazwiska - spośród kilkuset dzieci z całej diecezji, które wygrały losowania w swoich parafiach - wylosował bp Piotr Greger.

  Dzieci otoczyły ołtarz i z wielką niecierpliwością patrzyły na księdza biskupa, który losował karteczki z nazwiskami kolejnych dzieci. Każdy z dwudziestki piątki szczęśliwców otrzymał pokaźny kuferek - a w nim: voucher na wycieczkę do Niepokalanowa, dyplom podpisany przez biskupa Romana Pindla i mnóstwo słodyczy! Laureaci konkursu przyjęli też osobiste gratulacje od biskupa Piotra, który kuferki im wręczał.

  Dzieci zapewne mogły się odnaleźć także w słowach o wytrwałości trzech mędrców, które w czasie homilii wypowiedział bp Piotr:

  - Zachwyca nas odwaga mędrców w podjęciu pielgrzymki, zdążających za przewodem gwiazdy. Musi imponować ich moc ducha, ogromna determinacja i wytrwałość w kontynuowaniu drogi.Kiedy dotarli do celu, oddali Jezusowi pokłon, co jest znakiem uniżenia ludzkiej mądrości wobec majestatu Bożego, złożyli wielce znaczące dary (złoto uznając Króla, który ma zapoczątkować nowy złoty wiek, o wiele piękniejszy od tego, który jest opiewany przez rzymskiego poetę Owidiusza; kadziło uznając w Jezusie Boga oraz mirrę jako Odkupicielowi i Barankowi przeznaczonemu na ofiarę za grzechy całego świata). Mędrcy - jako przedstawiciele narodów świata - z radością i poczuciem dobrze spełnionego zadania potraktowali spotkanie z narodzonym Synem Bożym. 

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół