• facebook
 • rss
 • Premier z wizytą na Podbeskidziu

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 05.12.2016 14:25

  Premier Beata Szydło gościła dziś z wizytą w Bielsku-Białej i Kętach. Wzięła udział w uroczystym przekazaniu do realizacji ważnej dla regionu inwestycji drogowej.

  W programie spotkań znalazły się najpierw odwiedziny w Beskidzkiej Okręgowej Izbie Pielęgniarek i Położnych, gdzie premier Szydło rozmawiała z samorządem tej grupy zawodowej. Tu zapoznała się z 25-letnią działalnością Izby, która w tym roku świętowała swój jubileusz i poświęcenie nowej siedziby.

  Drugim punktem bielskiej wizyty było spotkanie z samorządowcami Podbeskidzia, które odbyło się w Delegaturze Zamiejscowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przybyli na nie starostowie, burmistrzowie, wójtowie oraz radni Bielska-Białej i powiatów: bielskiego, cieszyńskiego, żywieckiego.

  Tutaj premier Beata Szydło wzięła udział w uroczystym podpisaniu porozumienia o realizacji ostatniego etapu budowy drogi ekspresowej S1. To długo oczekiwany połączenia: Podwarpie-Dąbrowa Górnicza, Kosztowy-Bielsko-Biała i obejście Węgierskiej Górki. Zakończenie obwodnicy Węgierskiej Górki powinno być gotowe w 2021 r. Połączenie Kosztów i Bielska-Białej planowane jest w 2022 r.

  W podpisaniu uczestniczyli: minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i wiceminister Jerzy Szmit, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed oraz wojewoda śląski Jarosław Wieczorek. Stosowny dokument w imieniu zabiegających i oczekujących od lat na ten moment przedstawicieli regionu wiceminister Szwed wręczył szefowi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Jackowi Bojarowiczowi.

  Jak przypominali samorządowcy, starania o tę drogę trwały ponad 10 lat i z tego powodu gromadzona dokumentacja straciła aktualność.   Min. Andrzej Admczyk po podpisaniu porozumienia o budowie S1
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  - To jest ważna inwestycja, która będzie nie tylko przyczyniała się do rozwoju komunikacji w naszym regionie, do rozwoju całego regionu. Ona przede wszystkim pokazuje, że Polska się rozwija - mówiła premier Szydło, przytaczając przykłady inicjatyw realizowanych tego samego dnia przez innych przedstawicieli rządu: podpisanie ważnej umowy o otwarciu dużego centrum serwisowego silników samolotowych czy otwarcie nowego posterunku policji w małej miejscowości.

  - Myśmy obiecali Polakom w kampanii wyborczej, że będziemy zajmowali się sprawami zwykłych ludzi i że będziemy realizować to, na co oni oczekują. I wywiązujemy się z tych deklaracji - dodawała premier Szydło.Jak podkreślała, po pierwszym roku pracy rządu, kiedy realizowane były głównie projekty socjalne, teraz priorytetem w działaniach rządu będą sprawy gospodarcze, zapewniające rozwój kraju.

  Po spotkaniu z samorządowcami premier odwiedziła jeszcze podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej w Kętach, gdzie odbyło się spotkanie mikołajkowe.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół