• facebook
 • rss
 • I niech pierściecki św. Mikołaj wędruje!

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 01.12.2016 11:18

  W obecności ponad 800 uczestników adwentowego dnia skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci w Pierśćcu odbyło się wręczenie statuetek św. Mikołaja. To już 10. edycja tej nagrody.

  Ponad 800 osób z blisko 60 parafii uczestniczyło w adwentowym dniu skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci w pierścieckim sanktuarium św. Mikołaja.

  Koncelebrowanej przez kilkudziesięciu kapłanów Mszy św. przewodniczył o. Adam Józef Sobczyk MSF z Poznania, prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny. To zgromadzenie sprawuje duchową opiekę nad ADŚ. Przybył też ks. Grzegorz Górnik, krajowy dyrektor ADŚ.

  -  Z radością widzę was tutaj, rozmodlonych i świadomych, że troska o zbawienie dusz to w Kościele główne zadanie każdego z nas. Chodzi o to, żeby nikt się nie zagubił, nie zrezygnował z Chrystusa. Apostolstwo Dobrej Śmierci nieustannie o tym przypomina - mówił ks. Sobczyk, dziękując członkom ADŚ za ich wielką modlitwę o zbawienie własne i innych.

  Formą uhonorowania najbardziej zaangażowanych w działalność ADŚ są przyznane w tym roku już po raz dziesiąty statuetki św. Mikołaja, miniaturowe repliki łaskami słynącej pierścieckiej figury świętego. W tym roku statuetki otrzymali: ks. prał. Stefan Sputek z Cieszyna, ks. kan. Wiesław Kondziołka z Ogrodzonej oraz zelatorzy ADŚ: Maria Kopeć z Rudzicy, Aleksandra Strządała z Zaborza i Antoni Witek z Kęt.

  - Chcemy wyrazić nasze uznanie i podziękowanie za waszą gorliwość w modlitwie i działaniu. A statuetki, poświęcone figurki św. Mikołaja, są dla was kolejnym zadaniem: abyście mogli zanosić je chorym, potrzebującym jego wstawiennictwa i waszej modlitwy. Tak jak usłyszeliśmy to niedawno podczas nabożeństwa pompejańskiego na Kaplicówce, żeby sięgać po różańce, które leżą w naszych domach, aby nigdy nie były smutne, tak zróbmy wszystko, żeby i te figurki św. Mikołaja z Pierśćca nie stały smutne na półkach, ale docierały do ludzi i zachęcały do modlitwy - apelowała diecezjalna zelatorka Lidia Greń-Wajdzik.   W imieniu nagrodzonych podziękował ks. prał. Sputek
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Ks. prał. Stefan Sputek uhonorowany został m.in. za rozwijanie życia duchowego parafian, ożywianie działalności parafialnych grup i wspólnot modlitewnych, rozpowszechnianie kultu: Miłosierdzia Bożego, Matki Bożej Bolesnej, Świętego Jerzego i Świętego Mikołaja, szerzenie idei Apostolstwa Dobrej Śmierci, a także pieczę nad obiektami sakralnymi i parafialnymi oraz organizowanie od 17 lat, pieszej pielgrzymki na Jasną Górę z licznym udziałem całych rodzin, dzieci i młodzieży, również z Zaolzia.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół