• facebook
 • rss
 • ŚDM owocują

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 26.10.2016 12:56

  Powstała diecezjalna rada duszpasterska młodych.

  Rada liczy 35 osób. W jej skład wchodzą przedstawiciele każdego z 23 dekanatów diecezji oraz reprezentanci wspólnot młodzieżowych.

  Pierwsze spotkanie rady młodzieżowej odbyło się w przedostatnia sobotę października w siedzibie Kurii Diecezjalnej. Zainaugurowała je wspólna modlitwa.
  − To dla nas pierwsza wartość − tłumaczy ks. Piotr Hoffmann, koordynator Światowych Dni Młodzieży w diecezji, dziś organizujący radę. − Najważniejsze jest to, że możemy się spotkać na wspólnej modlitwie razem z pasterzem diecezji bp. Romanem Pindlem.

  Modlitwa, która zainaugurowała działanie rady młodzieżowej była początkiem spotkania. Służyło ono omówieniu działań duszpasterskich skierowanych do młodych w diecezji bielsko-żywieckiej.
  − Będziemy się spotykać regularnie, co drugi miesiąc − mówi ks. Hoffmann. − To będzie okazja do dzielenia się doświadczeniem wiary a także koordynacji i podejmowania wspólnych działań, nie tylko takich, jak dotychczas, a więc Korowodu Świętych czy obchodów Światowego Dnia Młodzieży w Niedzielę Palmową.

  Diecezjalne duszpasterstwo młodzieży obiecuje sobie po działaniu rady jeszcze więcej.
  − To są młodzi ludzie, którzy mają bezpośredni kontakt z rówieśnikami − wyjaśnia ks. Hoffmann. − Mają więc możliwość nie tylko przekazywania informacji, ale także oddziaływania świadectwem własnego życia.

  Do udziału w radzie zaproszono przedstawicieli 23 dekanatów, tworzących diecezję. To pokłosie organizacji przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, które również przygotowywano w oparciu o sieć dekanatów. Ponadto w młodzieżowej radzie duszpasterskiej zasiądą także przedstawiciele ruchu Światło Życie, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz wspólnot ewangelizacyjnych i charyzmatycznych, działających w diecezji. Kolejne spotkanie rady zaplanowano 10 grudnia. Do tego czasu członkowie rady mają zebrać pomysły na zaangażowanie młodzieży między innymi w przyszłoroczne obchody ćwierćwiecza istnienia diecezji bielsko-żywieckiej.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół