• facebook
 • rss
 • Miłosierdzie ma młodą twarz

  ks. Jacek M. Pędziwiatr ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 17.10.2016 12:37

  Uczniowie z Podbeskidzia na pielgrzymce szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

  − Zgodnie z tym, co mówiłeś nam w czasie Światowych Dni Młodzieży, nie chcemy wygodnie siedzieć na kanapach i nie angażując się, sercem oglądać chłodnym okiem to, co się dzieje w świecie. Chcemy razem z tobą iść za Panem Jezusem, dzieląc się z innymi naszą wiarą i wszystkim, co mamy − napisali w liście do papieża Franciszka przedstawiciele szkół noszących imię świętego Papieża-Polaka. Na Jasną Górę przyjechało ich prawie 20 tysięcy. W szeregu 370 pocztów sztandarowych stanęli także uczniowie z bielskiego Gimnazjum nr 14 im. Św. Jana Pawła II. Młodzi uczestniczyli we Mszy św., złożyli dar na wsparcie jednego z domów dziecka oraz rodziny repatriantów z Kazachstanu. Na pamiątkę każdy otrzymał różaniec i obrazek „Jezu, ufam Tobie” z zestawem uczynków miłosierdzia chrześcijańskiego.

  Przewodniczący liturgii biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, przypomniał apel Jana Pawła II o wyobraźnię miłosierdzia oraz apel papieża Franciszka o to, by każdy z nas żył uczynkami miłosierdzia.
  − Ojciec święty mówił: miłosierdzie ma młode oblicze − przypomniał bp Tomasik, nawiązując do hasła tegorocznej pielgrzymki „Bądźcie świadkami miłosierdzia”.

  Ponad 400 placówek w Polsce i za granicą tworzy Rodzinę Szkół im. św. Jan Paweł II. Ich zjazd odbył się w Częstochowie już po raz 16. Do stóp Czarnej Madonny przyjechała młodzież nie tylko z Polski: oprawę muzyczną przygotowali uczniowie z Wilna.

  Bielskie gimnazjum od lat łączy realizowany tutaj program wychowawczy z przesłaniem Jana Pawła II, który na forum UNESCO przypomniał, że w wychowaniu "chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem, to znaczy, żeby również umiał bardziej być dla drugich”. Równolegle z procesem dydaktycznym szkoła promuje ideę wolontariatu, włącza się w akcję wspierania bielskiego hospicjum oraz prowadzi dobroczynny program pod hasłem „Wypłyń na głębię”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół