• facebook
 • rss
 • Z MB Różańcową przez Ustroń

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 12.10.2016 13:23

  W uroczystej procesji z figurą MB Różańcowej kapłani i wierni przeszli z ustrońskiego kościoła św. Klemensa do kościoła NMP Królowej Polski w Hermanicach. Tu, pod przewodnictwem bp. Romana Pindla, oddali cześć Matce Bożego Słowa

  Już po raz czwarty duszpasterze i wierni dekanatu wiślańskiego w święto MB Różańcowej z figurą Maryi, odmawiając Różaniec, przeszli w procesji z kościoła św. Klemensa w Ustroniu do kościoła NMP Królowej Polski Hermanicach.

  - W drodze odmawiamy modlitwę różańcową. Tak samo kiedyś w procesji przynieśliśmy do tej świątyni dar dla parafii-córki: obraz Matki Słowa Bożego, który dziś znajduje się w kaplicy hermanickiej świątyni - przypomina Teresa Pol-Błachut, jedna z uczestniczek tegorocznej procesji.

  Procesję powitał dziekan ks. kan. Tadeusz Serwotka, a Mszy Świętej koncelebrowanej przez kapłanów dekanatu wiślańskiego i duszpasterzujących w Hermanicach u ojców dominikanów przewodniczył bp Roman Pindel.

  - Przychodzimy z parafii macierzystej do świątyni, z której Matka Słowa Bożego promieniuje na całą okolicę. Przychodzimy z naszymi prośbami, jako Jej duchowe dzieci - mówił o. Jacek Skupień OP, przeor hermanickiego klasztoru i proboszcz parafii, witając zgromadzonych.   Modlitwa kapłanów pod przewodnictwem bp. Romana Pindla w kaplicy Matki Bożego Słowa
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  - Najlepszą odpowiedzią, jaką możemy dać na słowo Boże, jest przyjęcie go z taką wiarą jak Maryja, która staje się Matką Słowa wypowiedzianego przez Boga. Módlmy się o to, aby kult Matki Słowa Bożego był pielęgnowany i rozwijany w tym miejscu, które jest naznaczone wielką czcią wobec Maryi, byśmy mogli przychodzić do tego coraz bardziej znanego miejsca kultu i sami swoją pobożnością mogli zaświadczyć o nim - apelował bp Pindel, zachęcając do rozwijania tego lokalnego kultu, za sprawą którego hermanicka świątynia zyskała sobie już wśród okolicznych mieszkańców opinię lokalnego sanktuarium Matki Słowa Bożego.

  Na zakończenie tej modlitwy kapłani przeszli w procesji do kaplicy Matki Słowa Bożego, by zawierzyć Maryi swoją posługę duszpasterską. Później uczynili tak samo wszyscy zgromadzeni w kościele.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół