• facebook
 • rss
 • Drzwi szeroko otwarte

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 22.09.2016 11:28

  Nie przeszedłeś jeszcze przez Bramę Miłosierdzia? Spróbuj w najbliższą sobotę.

  Wraz z otwarciem nadzwyczajnego jubileuszu bp Roman Pindel ustanowił Bramy Miłosierdzia w sześciu kościołach diecezji bielsko-żywieckiej. We wrześniu i w październiku w każdym z nich odbędzie się uroczyste przejście wiernych.

  24 września o godzinie 10.00 księża biskupi rozpoczną równocześnie swoje Msze św. w skoczowskim kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła, u św. Macieja w Andrychowie i w bielskiej katedrze św. Mikołaja, która w tym dniu świętuje kolejną rocznicę konsekracji. Eucharystii towarzyszyć będzie przejście przez Bramy Jubileuszowe. To specjalnie oznakowane, główne drzwi prowadzące do wybranych kościołów. Procesja wiodąca przez nie ma charakter symboliczny i wiąże się z możliwością uzyskania odpustu Roku Jubileuszowego, jeśli tylko wierni będą w stanie łaski uświęcającej, przyjmą Komunię św. i pomodlą się w intencjach ojca świętego.
  Cztery tygodnie później biskupi odprawią połączone z przejściem przez Bramy Miłosierdzia w pozostałych kościołach diecezji: w Oświęcimiu, Żywcu i w Cieszynie.

  - Przekroczenie Bramy Miłosierdzia nie jest zwykłym przejściem przez drzwi - tłumaczy bp Piotr Greger, który będzie przewodniczył sobotniej Eucharystii w Andrychowie. - Ma ono pobudzić wiernych do autentycznego nawrócenia. Do pielgrzymowania do kościołów, w których są Bramy Miłosierdzia wezwał na papież Franciszek, ogłaszając nadzwyczajny jubileusz. Do udziału w nabożeństwie zapraszamy także kapłanów i wiernych z sąsiednich dekanatów i parafii.

  Księża biskupi apelują, by do miejsc sprawowania celebracji przybyć w stanie łaski uświęcającej.
  - Inaczej przekroczenie Bramy Miłosierdzia będzie bezowocne - przypomina bp Piotr Greger.
  Po Mszy św. zaplanowano także nabożeństwa ku czci Bożego Miłosierdzia oraz spotkania kapłanów i wiernych.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół