• facebook
 • rss
 • Wilamowiczanie podziękowali ks. prał. Michałowi Bogucie

  dodane 14.09.2016 23:54

  ​Po 39 latach posługiwania w parafii Przenajświętszej Trójcy w Wilamowicach odszedł na emeryturę proboszcz i dziekan wilamowicki ks. prałat Michał Boguta. Podczas pożegnalnej Eucharystii dziękował Bogu za wszelkie łaski, jakimi obdarzył go na tej drodze, a parafianie podziękowali swemu proboszczowi za liczne dzieła i podjęte inicjatywy. Mówiła o nich zaprezentowana w kościele po Mszy Świętej multimedialna prezentacja przedstawiająca sylwetkę ks. prał. Boguty.

  Długa była lista dokonań, za które dziękowali ks. prał. Bogucie wilamowiczanie, wspominający najpierw wspólne budowanie kościoła, potem plebanii, salek, nowej ochronki i domu sióstr służebniczek NMP, a także wyposażanie świątyni w kolejne dzieła miejscowego rzeźbiarza.

  Z największą wdzięcznością wymieniali też liczne wyrazy troski o rozwój kultu abp. Józefa Bilczewskiego i godne uczczenie jego wyniesienia na ołtarze. Dziś wilamowicki kościół z kaplica z relikwiami to zarazem sanktuarium św. Bilczewskiego, który jest też patronem miasta, czuwa nad nim z pomnika na rynku i wśród patronów czczonych na Jasnej Górze.- Kult świętego Arcybiskupa to największa perła jego proboszczowania u nas - nie mają wątpliwości wilamowiczanie.

  - Ale nikt z nas nie zapomni też wspaniałych przeżyć duchowych podczas parafialnych pielgrzymek - zapewniają parafianie.

  Ze wielkim wzruszeniem uczestniczył w pożegnaniu proboszcza wiceburmistrz Wilamowic Stanisław Gawlik. - Razem z żoną wspominamy te wszystkie chwile związane z wielką modlitwą o uzdrowienie naszego syna - za wstawiennictwem abp. Bilczewskiego. I wspólne wyjazdy z ks. prał. Boguta do Lwowa, do Rzymu, przed beatyfikacją, do której cudowne przyczyniło się cudowne uzdrowienie syna - wspomina St. Gawlik.

  W słowach wielkiej wdzięczności parafianie wymieniają też podjęte dzięki staraniom ks. prał. Boguty wydania licznych publikacji, związanych z postacią i orędownictwem św. Józefa Bilczewskiego.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół