• facebook
 • rss
 • Nauczyciele pielgrzymowali do bazyliki w Hałcnowie

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 14.09.2016 23:58

  - U stóp Piety Hałcnowskiej pragniemy wypraszać Boże błogosławieństwo dla nauczycieli i uczniów na cały rozpoczynający się nowy rok szkolny - mówił ks. Sebastian Rucki, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców, podczas drugiej pielgrzymki nauczycieli do Hałcnowa.

  Rozpoczęciu nowego roku szkolnego towarzyszyła diecezjalna pielgrzymka nauczycieli i wychowawców do bazyliki MB Bolesnej w Bielsku-Białej Hałcnowie.

  Tu najpierw sprawowana będzie Msza Święta pod przewodnictwem bp. Piotra Gregera, a następnie konferencję "Rozbite lustro czyli miłosierdzie szkoły" wygłosił ks. Piotr Bączek. Ostatnim punktem pielgrzymowania było spotkanie przy stole i rozmowa na temat planów działalności duszpasterstwa nauczycieli i wychowawców.

  Podczas diecezjalnej pielgrzymki do MB Hałcnowskiej pedagodzy zawierzyli Bogu swoją tegoroczną pracę. W bazylice powitał ich nowy kustosz, ks. Piotr Konieczny.

  - Praca nauczyciela, wychowawcy, to stawianie fundamentów chrześcijańskiego domu – mówił bp Piotr Greger, który przewodniczył modlitwie i wyrażał swoją wdzięczność i uznanie dla pracy wszystkich pedagogów, także tych, których spotkał na drodze własnej edukacji. BP Greger przypomniał pielgrzymom słowa papieża Jana Pawła II o tym, że roztropnym budowniczym jest ten, kto słucha słów Chrystusa i wypełnia je.

  - Przybyliśmy tu po to, aby szukać Boga. I pragniemy budować na skale - zapewniał w imieniu obecnych na pielgrzymce nauczycieli Grzegorz Galant z bielskiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4, prosząc o błogosławieństwo, które umocni ich w pracy.

  Konferencję o znaczeniu postawy nauczyciela w procesie wychowania ucznia wygłosił ks. Piotr Bączek. Wskazywał na potrzebę  młodego człowieka, który szukając swojej tożsamości patrzy na swoje odbicie w lustrze otaczającego świata, które często nie daje właściwego obrazu. Wtedy nauczyciel jest tą jedyną osobą, która może pomóc. O nauczycielskich wyzwaniach pielgrzymi rozmawiali też podczas spotkania przy stole.

  - To była druga diecezjalna pielgrzymka i chcemy ją w następnych latach kontynuować, podobnie jak pielgrzymowanie na Jasną Górę po zakończeniu roku szkolnego - mówi ks. Sebastian Rucki, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców. ­- Być może w przyszłym roku, z racji 350. rocznicy kanonizacji św. Jana Kantego, będziemy pielgrzymować do Kęt. W każdy trzeci czwartek o 18.00 w kościele Opatrzności Bożej w Białej będą Msze Święte i spotkania, a już w niedługim czasie powinni też rozpocząć swoją pracę rejonowi duszpasterze nauczycieli, którzy zaproponują kolejne inicjatywy.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół