• facebook
 • rss
 • Podziękowanie za posługę proboszcza katedry ks. prał. Zbigniewa Powady

  dodane 14.09.2016 23:54

  ​Podczas niedzielnej Eucharystii odchodzący na emeryturę ks. prał. Zbigniew Powada, proboszcz parafii katedralnej, podziękował Panu Bogu za 34 lata swojej pracy w tej wspólnocie. Otrzymał też wiele serdecznych podziękowań od wdzięcznych mu ludzi.

  W imieniu parafian i mieszkańców miasta podziękowania za jego posługę złożyły delegacje grup modlitewnych, a za szczególną opiekę nad środowiskiem ludzi pracy podziękowali przedstawiciele NSZZ Solidarność Podbeskidzia.

  Proboszcz katedralnej parafii św. Mikołaja ks. prał. Powada przepracował w tej wspólnocie 34 lata. Trafił do niej w niełatwym okresie stanu wojennego. W 1983 r. został juz mianowany proboszczem, a od 1992 roku, gdy świątynia parafialna została podniesiona do godności katedry, został jej pierwszym proboszczem.

  Za ponad 30 lat duszpasterzowania  ks. prał. Powadzie podziękowali nie tylko parafianie. Jako pierwszy z bukietem róż przyszedł prezydent miasta Jacek Krywult, wspominając lata wspólnej troski o zabytkową świątynię i jej odrestaurowanie.   Za dobrą współpracę i wspólną troske o katedrę podziękował prezydent Jacek Krywult
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość

  Za odwagę wierności prawdzie w trudnych czasach komunizmu dziękowali kapelanowi Duszpasterstwa Ludzi Pracy ludzie "Solidarności", z przewodniczącym regionu Podbeskidzia Markiem Boguszem. Wspominali pierwsze spotkania w sierpniu 1982 r. i liczne szykany, jakie spotkały kapłana za współpracę z nimi.

  Za tę postawę ks. prał. Powada został odznaczony Krzyżem kawalerskim Orderu odrodzenia Polski, a także najwyższym związkowym wyróżnieniem: tytułem "Zasłużony dla NSZZ "Solidarność".

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół