• facebook
 • rss
 • "Jackowe Granie" w Oświęcimiu. Będą gwiazdy!

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 13.08.2016 08:03

  W finałowym koncercie zagrają: Fausystem, Magda Anioł i Łukasz Golec. Współczesne piosenki dedykowane m.in. św. Faustynie i św. Janowi Bosko od 19.00 można będzie wysłuchać na oświęcimskim Rynku.

  Już po raz dziewiąty odbywa się w tym roku koncertowy cykl, który jest uczczeniem św. Jacka, a łączy się z miejskimi obchodami święta patrona - św. Jana Bosko.

  Małopolski Festiwal "Jackowe Granie", organizowany przez oświęcimski Zakład Salezjanów przy wsparciu Oświęcimskiego Centrum Kultury, jak zawsze w swoim programie obejmuje muzykę różnych stylów i epok.

  W sobotę 13 sierpnia o 19.00 na dziedzińcu przy odrestaurowanej już zabytkowej kaplicy św. Jacka w koncercie muzyki dawnej wystąpiła Orkiestra im. Telemanna.

  W niedzielę o 19.00 na scenie na miejskim Rynku koncertował zespół Marcina Pokusy, współtwórcy muzycznej formacji "Siewcy Lednicy", a o 20.00 - "Super Hits Band".

    W poniedziałek 15 sierpnia, o 19.00 również  na Rynku w koncercie finałowym wraz z Piotrem Mireckim zaprezentuje się zespół "Fausystem i Przyjaciele". To będzie wyjątkowy dla zespołu wieczór, podczas którego najpiękniejsze utwory o Bożym Miłosierdziu zabrzmią nie tylko ze sceny, ale można je będzie także zabrać do domu. "Fausystem" wydał właśnie swoją pierwszą płytę i poniedziałkowy koncert będzie pierwszą okazją, by zdobyć ten krążek.

  W ramach świętowania dedykowanego patronowi Oświęcimia w sobotę na miejskich bulwarach odbędzie się 4. bieg "Biegać jest Bosko", a od 17.00 na Rynku - tradycyjne już tańce integracyjne  i zabawy dla dzieci.

  W niedzielne popołudnie organizatorzy przygotowali na Rynku m.in. konkurs plastyczny i grę "Tombolę", a o 16.30 - koncert orkiestry dętej z Kędzierzyna-Koźla. We wtorek 16 sierpnia o 11.00 w sanktuarium MB Wspomożenia Wiernych sprawowana będzie Eucharystia ku czci św. Jana Bosko.

  Fausystem i Przyjaciele...

  - To będzie finałowy koncert i naprawdę wspaniale gwiazdy - zapowiada ks. Andrzej Policht, salezjanin, który już trzyma w ręku nową płytę: pierwszą płytę "Fausystemu" zatytułowaną: "Don Bosco - z mocą, wiarą i troską", z piosenkami, w których nagraniu wraz z zespołem muzyków pod przewodnictwem Piotra Mireckiego zagrali i zaśpiewali m.in. Magda Anioł, Łukasz Golec. Oni też pojawią się z "Fausystemem" na oświęcimskim Rynku 15 sierpnia.

  - Na płycie znalazły się m.in. trzy piosenki, nagrodzone w ogólnopolskim konkursie na hymn o św. Janie Bosco, wykonywane przez Magdę Anioł, Łukasza Golca, a także przeze mnie. Zaśpiewaliśmy je we wrześniu ubiegłego roku na Jasnej Górze, podczas koncertu towarzyszącego zjazdowi uczniów wszystkich polskich szkół salezjańskich - mówi Piotr Mirecki. - Będzie tam też kilka piosenek, do których tekst napisał dla nas wybitny polski poeta Leszek Aleksander Moczulski.

  Z płyty "Don Bosco - z mocą, wiarą i troską"

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół