• facebook
 • rss
 • Srebrny marsz pątników z Hałcnowa rozpoczęty!

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 06.08.2016 20:48

  - Nieście w tych duchowych plecakach wasze intencje i te sprawy, które dotyczą naszego Kościoła bielsko-żywieckiego - apelował bp Roman Pindel do uczestników 25. pieszej pielgrzymki diecezjalnej.

  - Rok temu o tej porze też wyciągnęliśmy parasole, ale broniliśmy się przed palącym słońcem. Dzisiaj jest trochę inaczej, ale pielgrzym wszystko przyjmuje z wdzięcznością. Ci, którzy chodzą co roku, doskonale wiedzą, że pielgrzymka piesza to radość, entuzjazm, ale również trud i pokuta - przypominał pątnikom ks. prał. Józef Walusiak, główny przewodnik jubileuszowej pielgrzymki.

  W tym roku odbywa się ona pod hasłem: "Miłosierdzie źródłem nadziei". W drogę wyruszyło 1036 pielgrzymów.

  Jak wskazywał w homilii bp Roman Pindel, przytaczając historię nawrócenia polskiego pisarza Władysława Reymonta, pielgrzymka na Jasną Górę może być drogą prowadzącą do wiary. - Wyruszacie na waszą wędrówkę, na której czeka was niejedno zaskoczenie, niejedno spotkanie, łaska przemiana. Każdy z was wyrusza z jakąś intencją, ale kluczowe jest, żeby dostrzegać, iż za tymi osobistymi sprawami jest nasz Pan, Ten sam, o którym czytaliśmy w Ewangelii - mówił bp Pindel, zaznaczając, że wtedy pielgrzymi dotrą przed oblicze Pani Jasnogórskiej naprawdę przemienieni, doświadczając bliskości Boga.

    Legitymację pielgrzyma z nr 1 otrzymał bp Roman Pindel
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Na zakończenie Mszy św., koncelebrowanej pod przewodnictwem bp. Romana Pindla przy ołtarzu polowym hałcnowskiej bazyliki MB Bolesnej, pątnicy otrzymali błogosławieństwo, a bp Pindel - pielgrzymią legitymację z numerem 1. Wręczał ją brat Jan, uczestnik wszystkich dotychczasowych diecezjalnych pielgrzymek.

  - Serdecznie dziękujemy Bogu i Matce Najświętszej za dar tej jubileuszowej, 25. pieszej pielgrzymki: za dar kapłanów i pątników, którzy wydeptywali ścieżki od Hałcnowa przez Oświęcim, Trzebinię, aż po Częstochowę - i wypraszali wiele  łask dla siebie, rodzin, diecezji i Kościoła - dodawał ks. Walusiak, do licznych intencji niesionych przez pielgrzymów dołączając podziękowanie za zakończone niedawno Światowe Dni Młodzieży i jubileusz chrztu Polski. - Niech ta pielgrzymka będzie też wielkim wołaniem do Jezusa Miłosiernego i okazją, by przystąpić do spowiedzi, a na Jasnej Górze stanąć z sercem czystym, odnowionym i gotowym do dawania świadectwa - zachęcał.

  Po Mszy pątnicy wyruszyli w drogę. Nie zważając na deszcz, szli uśmiechnięci i radośni. Wielu przyznawało, że nie wyobrażają sobie sierpnia bez wyruszenia w tę drogę.

    Mimo deszczowej aury radości nie brakowało
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - To było nasze wielkie pragnienie i bardzo się cieszymy, że możemy być znowu na pielgrzymce - mówiła Natalia Komendera, która z trójką dzieci przyjechała z Anglii specjalnie na pielgrzymkę.

  - Chodziłam już jako dziecko z babcią. Trudno mi nawet doliczyć się, ile to było razy. Teraz miałam trochę przerwy i już mi bardzo pielgrzymki brakowało - mówiła Kasia z Porąbki, pchając wózek z małym Emanuelem.

  Wśród pielgrzymkowych braci i sióstr sporo było takich jak brat Jan, którzy nie opuścili żadnej z 25 diecezjalnych pielgrzymek.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół