• facebook
 • rss
 • Na Łyskę i święto franciszkanów w Rychwałdzie

  Urszula Rogólska

  dodane 05.08.2016 09:50

  Na niezwykłe spotkanie IV Ewangelizacji w Beskidach - w sobotę 6 sierpnia - zapraszają organizatorzy związani z franciszkańskim sanktuarium Matki Bożej Pani Ziemi Żywieckiej!

  W zeszłym roku, w którym sanktuarium w Rychwałdzie obchodziło 50-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej, Jej wizerunek towarzyszył ewangelizatorom w czasie spotkania na Babiej Górze (na zdjęciu). W tym roku, to ewangelizatorzy przyjdą do Matki Bożej i jej rychwałdzkich opiekunów!

  To będzie już szóste spotkanie czwartej edycji Ewangelizacji w Beskidach, organizowanej na szczytach, której w tym roku towarzyszą słowa: "Miłosierni jak On" i postaci świętych. W sobotę 6 sierpnia wędrowaniu będzie patronował... oczywiście św. Franciszek!

  W ramach IV Ewangelizacji w Beskidach zaplanowano wyjście na szczyt Łyski koło Żywca. Ale wyprawa będzie specyficzna - powód jest bardzo prosty! Właśnie w sobotę franciszkanie z Rychwałdu będą świętować 70-lecie swojej posługi tutaj - w parafii i sanktuarium. To właśnie spotykające się tu wspólnoty zainicjowały Ewangelizację w Beskidach.

  - Zatem spotykamy się 6 sierpnia o godzinie 9.00 na parkingu przy sanktuarium Matki Bożej w Rychwałdzie. Stąd wspólnie wędrować będziemy na górę Łyskę, a następnie razem wracamy do kościoła - mówi Joanna Mazurek z grona organizatorów EwB. - Eucharystia będzie bowiem sprawowana nie jak zazwyczaj na szczycie, ale w sanktuarium o godzinie 12.00. Jubileuszowej Mszy św. przewodniczyć będzie biskup Roman Pindel, a kazanie wygłosi prowincjał franciszkanów o. Marian Gołąb OFMConv.

  Po Mszy św., przy ołtarzu polowym, odbędzie się koncert zespołu Gospel z Łękawicy.

  Spotkanie przygotowuje Wspólnota Trudnych Małżeństw "Sychar", która na co dzień formuje się przy rychwałdzkiej Fraternii Franciszkańskiej.

  Jak co tydzień kontynuacją sobotniego spotkania będzie poniedziałkowego Wieczór Uwielbienia - w namiocie przy sanktuarium.

  «« | « | 1 | » | »»

  TAGI: RYCHWAŁD

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół