• facebook
 • rss
 • Nie wahaj się! Chodź z nami na Jasną Górę!

  Urszula Rogólska

  dodane 05.08.2016 09:03

  Nie ma się co dłużej zastanawiać - załóż najwygodniejsze buty i ruszaj z nami do najlepszej Matki! Już w sobotę z Hałcnowa wyrusza Jubileuszowa 25. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę.

  To już ostatnie godziny, by podjąć tę niełatwą, ale na pewno wartą ryzyka decyzję! W sobotę 6 sierpnia, po Mszy św. sprawowanej o 8.00 pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla z bazyliki mniejszej Nawiedzenia NMP - sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie w drogę wyrusza jubileuszowa 25. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej na Jasną Górę!

  By uczestniczyć w pielgrzymce, można się zapisać jeszcze w dniu startu, w Hałcnowie. Należy przygotować 60 zł opłaty (dzieci do 12 lat - bezpłatnie). Pielgrzymi rozpoczną pakowanie bagaży od godz. 6.00. Na trasę wyruszą zaraz po Mszy św. Wędrowanie będzie dziękczynieniem za ŚDM, 1050. rocznicę chrztu Polski i Jubileuszowy Rok Miłosierdzia.

  Tuż u celu, w czwartek 11 sierpnia w Częstochowie, grupa bielsko-żywiecka połączy się z grupami także świętującymi swoje jubileusze - z Andrychowa (idą po raz 30.!), z Cieszyna (po raz 25.), z Czechowic (15.) i Oświęcimia (pielgrzymują po raz 33.). Powitanie pielgrzymów na Wałach Jasnogórskich - o godzinie 12.00. Uroczysta Msza św. - o 14.00.

  Na dwa dni przed startem, w sali parafii Opatrzności Bożej w Białej, księża i obsługa pielgrzymki diecezjalnej spotkali się z głównym przewodnikiem pielgrzymki ks. Józefem Walusiakiem, by omówić ostatnie ustalenia dotyczące przebiegu tegorocznego pielgrzymowania.

    Sztab pielgrzymki bielsko-żywieckiej na spotkaniu w Białej
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Będzie więcej darów nieba

  - Zapraszamy wszystkich - bez względu na wiek - mówi ks. Józef Walusiak - Jeszcze niedawno wielu się wahało, czy jechać na ŚDM do Krakowa, ale podjęli ryzyko i są zachwyceni. Pewnie i teraz wielu ma takie obawy - boją się trudności, upałów. Zachęcam gorąco - chodźcie z nami. Jubileuszowa pielgrzymka ma w sobie więcej darów nieba, więcej darów łaski. Dobrze wie o tym każdy, kto obchodzi 25. urodziny; małżonkowie, kapłani, którzy świętują srebrne jubileusze. Kiedy w tym czasie dasz z siebie więcej - więcej dostaniesz. My dajemy nasze wędrowanie do Matki.

  Prawdopodobnie w tym roku wyruszy mniej pielgrzymów - około 600-800 osób. - Do Łagiewnik, do sanktuarium Bożego Miłosierdzia, w majowej pielgrzymce Jubileuszowego Roku Miłosierdzia poszła rekordowa liczba 2 tys. pątników. To wielka radość, bo w końcu zachęcamy wszystkich co roku: "Przez Maryję do Jezusa". Wielu młodych uczestniczyło też w ŚDM w Krakowie. Tym tłumaczymy spadek liczby uczestników pielgrzymki na Jasną Górę, ale ufamy, że jeszcze wielu się zdecyduje na wymarsz jutro, wielu będzie chciało doświadczyć, jak Matka Boża prowadzi do swojego Syna - mówi ks. Walusiak.

    Z prawej - Katarzyna Balicka z biura obsługi pielgrzymki
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Znów idziemy razem

  Hasłem wędrowania będą słowa: "Miłosierdzie źródłem nadziei". W Hałcnowie zaplanowano start wszystkich dziewięciu tradycyjnych grup bielsko-żywieckich. Wśród pielgrzymów nie zabraknie - jak co roku - grupy młodzieży z Katolickiego Ośrodka Wychowania i Terapii Młodzieży "Nadzieja" w bielskich Komorowicach, a także pielgrzymujących od kilku lat pątników z Węgier, których poprowadzą księża salwatorianie. W tym roku pójdzie około trzydziestki pielgrzymów węgierskich.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół