• facebook
 • rss
 • Papież nam dodał odwagi!

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 04.08.2016 11:19

  Na czuwanie i Mszę św. z Franciszkiem na Campus Misericordiae pielgrzymowali też uczniowie Katolickiego Gimnazjum z Czechowic-Dziedzic.

  Wraz z dyrektor Anną Tomanek- Pudą i nauczycielami Konradem Kalitą i Jakubem Kowalskim, a pod duchową opieką ks. Marcina Jakubca na czuwanie i Mszę św. z papieżem Franciszkiem pielgrzymowali i uczniowie, i tegoroczni absolwenci. 

  - Szukajcie w słowach papieża czegoś dla siebie, co będzie trwało w waszym życiu - zachęcał ich ks. Marcin, szkolny katecheta, który dzielił się też wspomnieniami z poprzednich edycji ŚDM, w jakich brał udział pielgrzymując do innych krajów. Podczas niedzielnej Mszy Świętej, którą koncelebrował z papieżem Franciszkiem na Campus Misericordiae, modlił się w ich intencji.

    Tańce w sektorze...
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  A uczniowie, nie zważając na dokuczliwy upał, a w drodze powrotnej na szalejące ulewy, cieszyli się atmosferą tego świętowania młodych. Były tańce, zabawy pod szkolną flagą ŚDM,  ale i wysłuchane w skupieniu słowa papieża Franciszka.

  - Papież pokazał nam, że trzeba bardziej zwracać uwagę drugiego człowieka i odkrywać obecność Boga we wszystkim, czego doświadczamy. To ważne na co dzień i powinniśmy wciąż o tym pamiętać - uważa gimnazjalistka Aneta.

  - To, co mówił papież w kazaniu, ale i to, jacy byli ludzie, których tam spotkaliśmy, jak sobie pomagali, było zachętą do wrażliwości - potwierdza Olga Ślósarczyk, która sama jeszcze kilka dni wcześniej w swoim domu wraz z rodzicami pomagała gościć   Ostatnie zdjęcia na Campus Misericoridiae. Żal odchodzić...
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  pielgrzymów z Francji.

  - Mnie najbardziej utkwiły słowa, że trzeba być odważnym, żeby iść za Panem Bogiem, bo Pan Bóg stawia nam radykalne wymagania - mówi Ola Wójcik.

  - Tak, i te słowa, kiedy przypominał, że drogi nie będą zawsze proste. Niezwykła była atmosfera ŚDM, ci wszyscy ludzie, z którymi można było poczuć się tak bezpiecznie, razem - dodaje Natalia Grygierczyk.

  - Przeżyliśmy wiele radości z tego wspólnego pielgrzymowania, które jakoś dopełnia to nasze szkolne życie. Doświadczyliśmy trudów, upału i ulewy, ale była to przede   Pamiątkowe autografy na fladze ŚDM...
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  wszystkim uczta duchowa. Ważne, żebyśmy to bogate w treści przesłanie papieża Franciszka nieśli dalej: żeby być dobrym człowiekiem, miłosiernym - podpowiadała dyrektor Anna Tomanek-Puda.

  Wracali w ulewnym deszczu - i ze śpiewem. Oprócz wspomnień i wzruszeń została też flaga ŚDM, na której uroczyście wszyscy się podpisali przed opuszczeniem sektora w Brzegach. Ona będzie szkolną pamiątką i już niebawem w codziennym życiu szkoły będzie przypominać o tym, co przeżyli na Campus Misericordiae i co chcą nieść dalej...

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół