• facebook
 • rss
 • Włoskie śniadanie i Msza w sercu Cieszyna

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 03.08.2016 08:51

  Ostatniego dnia prawie półtora tysiąca Włochów goszczących w dekanacie cieszyńskim spotkało się na pożegnalnym śniadaniu, a potem modliło się razem na rynku.

  Już wcześnie rano wszystko było gotowe. - To śniadanie przygotowane dla naszych Włochów - tłumaczy dziekan cieszyński ks. prał. Stefan Sputek. Za jego plecami na ogromnym stole w hali lodowiska prawie dwa i pół tysiąca rogalików, soków, rząd stołów z herbatą i kawą.

  To już przedostatni akcent pobytu gości w Cieszynie. Ostatnim była Msza Święta, koncelebrowana dla włoskiej grupy pielgrzymów na cieszyńskim Rynku. Nie zabrakło polskich gospodarzy: przedstawicieli rodzin i duszpasterzy z różnych parafii. Modlitwie na Rynku przewodniczył bp Claudio Cipolla z Padwy. W homilii wskazywał, że zbierając się razem pielgrzymi i gospodarze mogą pogłębić relację między sobą i relację z Bogiem.

    Podziękowania dla organizatorów ŚDM w Cieszynie
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - To łaska, dzięki której wszyscy wzrastamy - dodawał bp Cipolla, którego słowa tłumaczył polskim uczestnikom Mszy Świętej ks. Mirosław Szewieczek.

  Takiej polsko-włoskiej Eucharystii tu jeszcze nie było. – Dziękujemy wam za tę uświęcającą chwilę i za waszą obecność - mówił Ryszard Macura, burmistrz miasta, zapraszając gości z Włoch do ponownych odwiedzin. \

  - Już się zapowiadają. Mówią, że podoba im się Cieszyn - tłumaczył jeszcze przed oficjalnym pożegnaniem, a ks. prał. Sputek zachęcał gości, by przyjechali i dołączyli do cieszyńskiej pielgrzymki za Jasną Górę. - My was   Pod włoskimi flagami modlili się goście i ich gospodarze
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  zaprowadzimy do Matki - zapewniał.

  - Rzeczywiście, goście wyjeżdżają stąd zadowoleni - przyznaje Joanna Kulesza, świecka koordynatorka organizacji ŚDM w tym dekanacie. Chwilę później dziękowała wszystkim, którzy pomogli zadbać o pielgrzymów, w tym także ks. Łukaszowi Gąsiorkowi, odpowiedzialnemu za przygotowanie ŚDM w Cieszynie.

  - Dziękuję za  serdeczność, z jaką zostaliśmy tu przyjęci. Żałujemy, że już musimy wyjeżdżać i zapraszamy do nas! - dołączał do podziękowań bp Cipolla, a młodzi potwierdzali to zaproszenie gromkimi oklaskami i okrzykami.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół