• facebook
 • rss
 • Taka banda Pana Boga

  Urszula Rogólska

  |

  Gość Bielsko-Żywiecki 32/2016

  dodane 04.08.2016 00:00

  – Papież wyszedł po raz pierwszy do okna na Franciszkańskiej i puścił iskrę miłosierdzia. Już wiemy, że to my mamy ją posłać dalej: nie na smutno, ale żywiołowo! – mówią chłopaki z Łodygowic i Lipnika.

  Prawie trzy tysiące młodych diecezjan bielsko-żywieckich zarejestrowało swój udział w ŚDM w Krakowie. – To dla nas duże przeżycie – być z tyloma ludźmi różnych kultur. Nawet jeśli nie znasz języka, to i tak się dogadasz, bo łączy nas jedna wiara i jeden Bóg. Widać działanie Ducha Świętego. Idziesz przez miasto i słyszysz, jak Francuzi wołają: „Jezus Chrystus!”. I zaraz odpowiadają im inni w swoim języku. Taka fajna banda Pana Boga. Tu każdy może bez obaw mówić o Jezusie – podkreślają Kamil Chaimski, Mateusz Ficoń, Adam Gryga z Łodygowic i Marek Kurowski z Lipnika.

  Chłopcy byli jednymi z pierwszych, którzy przyszli pod okno na Franciszkańskiej w pierwszym dniu pobytu papieża w Krakowie: – To, o czym mówił, o wolontariuszu, który umarł, a potem jak nas wezwał, żebyśmy robili raban dla Jezusa, bardzo dobrze zapamiętamy. Papież puścił iskrę miłosierdzia. Już wiemy, że to my mamy ją posłać dalej: nie na smutno, ale z uśmiechem, radością, żywiołowością – tacy mamy być my, młodzi ludzie Jezusa. Bo kto będzie chciał iść za Bogiem smutnego człowieka?

  Wśród pielgrzymów była też 25-osobowa grupa z Trójwsi z ks. Grzegorzem Strządałą: – To jest prawdziwa młodość. Nie ta zapatrzona w ekrany telefonów, ale ta, która tęskni za żywym spotkaniem z drugim człowiekiem i Panem Bogiem. Tu znika bariera języka, różnic kulturowych – mówi duszpasterz młodych. – To ważne spotkanie dla każdej wspólnoty. Widząc ten entuzjazm dokoła, sami się otwierają i integrują. Dostrzegają, jak wielu jest młodych, którzy nie wstydzą się Jezusa, chcą o Nim mówić.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół