• facebook
 • rss
 • Festyn rodzinny w Lipowej

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 01.07.2016 18:29

  Do wspólnego spędzenia czasu całymi rodzinami - i bez alkoholu - od 9 lat zapraszają ze swym duszpasterzem ks. kan. Janem Kudłacikiem wspólnoty lipowskiej parafii św. Bartłomieja.

  To był już 9. parafialny bezalkoholowy festyn rodzinny w parafii św. Bartłomieja. Jak co roku bawiły się tłumy parafian i gości, którzy pojawiali się całymi rodzinami.

  Frekwencja dopisała, bo renoma tej imprezy rozchodzi się coraz szerzej. - Sprzyja nam też pogoda i sympatycy - podkreślała Jadwiga Jakubiec, koordynator imprezy organizowanej przez Akcję Katolicką i Zespół Charytatywny.

  Na rodzinne świętowanie błogosławił proboszcz ks. kan. Jan Kudłacik, który do nagród w rodzinnej zabawie fantowej dołączył tablet z kamerą. Do roweru ufundowanego przez ministra Stanisława Szweda dołączył drugi pojazd, którego fundatorem został dzielnicowy, st. asp. Sławomir Bodek.

    Festyn to okazja do rodzinnego spędzenia czasu
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Wśród atrakcji artystycznych, obok koncertu i popisów tanecznych, znalazł się też mały recital gry na harmonijce ustnej w wykonaniu rodaka, ks. Józefa Zuziaka SDS, przybyłego z Chicago złotego jubilata z 50-letnim stażem duszpasterskim.

  - Myślę, że pomysłodawcom i organizatorom tego wydarzenia należą się gratulacje. Życzę im, żeby nie ustawali, bo jeśli to dzieło będzie się rozwijało, to na pewno przyczyni się ono do tego, że w kościele zobaczymy więcej młodych ludzi - uważa ks. Zuziak.

  - Cieszę się, że festyn odbywa się na terenie, który udało się już zagospodarować i wybrukować.   Do grona sympatyków imprezy od lat zalicza się wiceminister Stanisław Szwed, na zdjęciu obok koordynatorki Jadwigi Jakubiec
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Chcemy, by wszyscy chętni w gminie mogli się  tu spotykać, brać udział w takich właśnie imprezach w godziwych warunkach - podkreśla wójt Lipowej Jan Góra.

  Z myślą o takich spotkaniach chcą też wybudować stałą scenę i będą szukać funduszy na to, by jak najszybciej powstała.

  - Stajemy się gminą coraz bardziej turystyczną i myślimy o poszerzaniu oferty imprez dla odwiedzających nas gości, przy okazji których będziemy mogli pokazać to, co u nas najcenniejszego: naszych utalentowanych młodych mieszkańców - dodaje wójt Góra.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół