• facebook
 • rss
 • Bielsko-Biała znów pomaszeruje dla rodziny!

  Urszula Rogólska

  dodane 09.06.2016 10:12

  Mnóstwo atrakcji dla całych rodzin przygotowali organizatorzy 3. Marszu dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami stolicy Podbeskidzia w sobotę 11 czerwca i zakończy się wielkim festynem Caritas w parku przy BCK!

  "Każde życie jest bezcenne!" - to hasło, które będzie towarzyszyć trzeciemu Marszowi dla Życia i Rodziny w Bielsku-Białej.

  - Chcemy, by marsz był przede wszystkim świętem rodzin, podczas którego uczestnicy manifestują przywiązanie do wartości rodzinnych i szacunek dla ludzkiego życia. W 2015 roku bielski marsz zgromadził blisko 2000 osób. Ile będzie w tym roku? Mamy nadzieję, że jeszcze więcej! - mówi Dominika Konior, rzecznik prasowy bielskiego marszu.

    Na marszu nie zabraknie uczniów bielskich szkół katolickich
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w katedrze św. Mikołaja. Następnie o godz. 15.00, z placu przed katedrą uczestnicy wyruszą kolejno ulicami: Cieszyńską na Rynek, ulicami Rynku zgodnie z kierunkiem ruchu, ul. Podcienie, ul. Wzgórze, przez pl. Bolesława Chrobrego, ulicami Krasińskiego, Sienkiewicza i Słowackiego. W dwóch miejscach: na placu Chrobrego i przy Książnicy Beskidzkiej, będą dwa krótkie przystanki ‒ rodziny przedstawią swoje świadectwa związane z tematem marszu.

  Uczestnicy marszu otrzymają pamiątkowe drobiazgi: chusty z logiem marszu, wiatraczki, balony, figurki małych "Jasiów" - modele 10-tygodniowego dziecka w łonie mamy.

  Festyn rodzinny w parku Słowackiego

    Po raz trzeci w Bielsku-Białej można zamanifestować swoje przywiązanie do wartości rodziny
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Zaraz po marszu od godz. 16.00 do 20.00 w parku Słowackiego oraz w kompleksie sportowym, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej poprowadzi festyn rodzinny. Wystąpią dzieci i młodzież z zespołu Włóczykije, a uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. prof. J. Tischnera z Ligoty zaprezentują spektakl "Życie jest miłością". Konferansjerem będzie P iotr Mirecki z zespołu Dzień Dobry wraz ze swoją rodziną

  Gwiazdą wieczoru będzie grupa Jarmuła Band, wykonująca muzykę żydowską z przesłaniem radości, miłości, pokoju i pojednania. Świadectwo o świętości życia wygłosi również rabin Jeff Friedman z Nowego Jorku.

    Wszystkie pokolenia są zaproszone na bielski marsz
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Podczas festynu na uczestników będą czekały liczne konkursy, zabawy rodzinne i gry zespołowe. Biorący udział w marszu wojowie z Bielskiej Drużyny Najemnej "Svantevit", przygotują średniowieczną wioskę, będzie malowanie twarzy, możliwość zrobienia sobie zdjęcia z maskotką oraz słodkie niespodzianki. Swój sprzęt zaprezentują również: policja, straż pożarna, Maltańska Służba Maltańska i GOPR.

  Kilometry Caritas

  Ogłoszony będzie także finał akcji "Kilometry Caritas", która na Podbeskidziu rozpoczęła się 12 marca, a jest próbą pobicia rekordu Guinnessa w układaniu ciągu złotówek. Zostaną też wręczone nagrody dla Szkolnych Kół Caritas, które wzięły udział w akcji.

    Podobnie jak przed rokiem, marsz zakończy się festynem w parku Słowackiego przy BCK
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Parafialne zespoły charytatywne zapraszają na domowe ciasto, kawę, herbatę oraz smakołyki z grilla.

  Organizatorami Bielskiego Marszu dla Życia i Rodziny oraz Festynu Rodzinnego są: Wydział Duszpasterstwa Rodzin, Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, Rada Ruchów i Stowarzyszeń Diecezji Bielsko-Żywieckiej oraz Stowarzyszenie Patriotyczne. Oba spotkania honorowym patronatem objęli: bp Roman Pindel i prezydent Bielska-Białej Jacek Krywult.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół