• facebook
 • rss
 • Znaki w największej parafii

  Ks. Jacek Pędziwiatr

  dodane 06.06.2016 08:20

  Bielska parafia św. Maksymiliana jest największą wspólnotą, goszczącą Znaki Miłosierdzia. Przybyły one tutaj w niedzielne popołudnie 5 czerwca.

  Jeszcze nie przebrzmiały echa modlitwy i śpiewów unoszących się znad skoczowskiej Kaplicówki, gdy do Aleksandrowic przyjechał samochód-kaplica, eskortowany przez bojowy wóz strażacki ze Starego Bielska. Przed przybyciem tutaj obraz i relikwie świętych Faustyny i Jana Pawła przebywał w klasztorze sióstr Redemptorystek na Trzech Lipkach. Krótka przerwa w peregrynacji w parafiach nastąpiła ze względu na diecezjalną pielgrzymkę na wzgórze dedykowane św. Janowi Sarkandrowi w Skoczowie.

  Aleksandrowicki kościół wypełniły rzesze wiernych. Liczba samych tylko gimnazjalistów przystępujących do sakramentu Bierzmowania była bliska 150. Dołączyli do nich świadkowie Bierzmowania oraz rodzice. Poza nimi na powitalną Mszę św. przyszło jeszcze tylu parafian, że dla wielu zabrakło miejsca w ławkach, co w tutejszym kościele, który jest jednym z największych w diecezji, jest rzadkością.

  Znaki Miłosierdzia w aleksandrowickiej świątyni.   Znaki Miłosierdzia w aleksandrowickiej świątyni. Ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Samochód-kaplica podjechał pod schody prowadzące do kościoła. Stanęli na nich kapłani z dekanatu Bielsko-Biała II, służba liturgiczna oraz część wiernych. Sześciu wybranych mężczyzn wniosło po schodach obraz do kościoła. Poprzedzały ich delegacje, niosące relikwie świętych Faustyny i Jana Pawła. Znaki Miłosierdzia ustawiono w prezbiterium, w pobliżu wizerunku patrona parafii św. Maksymiliana i jego relikwiarium. Znaki Miłosierdzia w imieniu parafian przywitał ks. proboszcz Stanisław Wawrzyńczyk. Po ich okadzeniu honorowy gość uroczystości bp Piotr Greger zapalił iskrę Miłosierdzia - okolicznościową święcę, ustawioną obok obrazu Jezusa Miłosiernego. Następnie przewodniczył koncelebrowanej Mszy św., połączonej z udzieleniem sakramentu Bierzmowania.
  − Pan Jezus przyniósł wam dzisiaj dar swojego Ducha − zwrócił się do gimnazjalistów na początku homilii, objaśniającej Jezusową przypowieść o miłosiernym Samarytaninie.

  Ks. proboszcz Stanisław Wawrzyńczyk wita Znaki.   Ks. proboszcz Stanisław Wawrzyńczyk wita Znaki. Ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Dopełnieniem niedzielnej części peregrynacji była odprawiana o 21:00 Msza św., koncelebrowana przez księży pochodzących z parafii oraz niegdyś w niej pracującej. W całonocną adorację oraz poniedziałkowe czuwanie włączyli się członkowie wspólnot działających w parafii: Domowego Kościoła, Bractwa Trzeźwości, Zespołu Charytatywnego, Rycerstwa Świętego Michała Archanioła, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Rycerstwa Niepokalanej, Żywego Różańca oraz Koła Misyjnego. Na osobne spotkanie zaproszono także seniorów i chorych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół