• facebook
 • rss
 • Lednica na osiedlu w Kętach

  Urszula Rogólska

  dodane 16.05.2016 22:39

  Najpierw nieco nieśmiało przytupywali w rytm dźwiękówi tańca belgijskiego. Ale z każdą chwilą nabierali odwagi! Kęczanie, zachęceni przez wolontariuszy stowarzyszenia "Persette" tańczyli z okazji urodzin św. Jana Pawła II na placu kościelnym!

  Po raz pierwszy mieszkańcy Kęt włączyli się w ogólnopolską akcję: "Cała Polska tańczy dla JP2", przygotowaną przez Ruch Lednicki z okazji kolejnych urodzin św. Jana Pawła II, przypadających 18 maja.

  W niedzielę 15 maja, po Mszy św. dla dzieci, przy kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa do modlitwy tańcem zapraszali wolontariusze stowarzyszenia "Persette" z ks. Marcinem Pomperem - jednocześnie wikarym kęckiej parafii.

  Zaczęli od integracyjnego tańca belgijskiego. Początkowo kęczanie nieśmiało się przyglądali. Co niektórzy próbowali opanować układ taneczny i dołączali do korowodu. Ale kiedy ks. Marcin Pomper zaprosił już do układów tańców lednickich, obawy o taneczne umiejętności zniknęły! Do pierwszych odważnych dołączali następni.

    Taniec belgijski rozpoczął spotkanie w Kętach
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Razem tańczyły wszystkie pokolenia - od kilkuletnich maluchów, przez młodzież, rodziców po sędziwych seniorki i seniorów. Przyglądali się wolontariuszom, którzy na scenie pokazywali modlitewne gesty do poszczególnych tekstów piosenek.

  Kiedy na finał spotkania zabrzmiały dźwięki "Tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!" - wszyscy radośnie podskakiwali i głośno śpiewali wpadającą w ucho melodię.

  - Taką formą modlitwy - modlitwy tańcem, znanej uczestnikom spotkań na Polach Lednickich - chcemy odpowiadać na prośbę papieża Franciszka, który zachęca młodych, żeby robić raban dla Jezusa, ożywiać swoją więź z Nim także w taki sposób - mówi ks. Marcin Pomper,

  Na zakończenie, proboszcz parafii ks. Jerzy Musiałek, dziękując parafianom za ich zaangażowanie, zapowiedział iż przyszłoroczne tańce urodzinowe dla św. Jana Pawła II, będą trwały znacznie dłużej!

    Do modlitwy zachęcały proste gesty
  Urszula Rogólska /Foto Gość
    "Tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham!" - śpiewali głośno kęczanie
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  Taneczna modlitwa miała być także formą zaproszenia młodzieży do wyjazdu na 20. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich. Odbędzie się ono w sobotę, 4 czerwca pod hasłem "Amen".

  Tegoroczne spotkanie zamyka cykl trzech poprzednich, przygotowujących młodych do obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.Odbywały się one pod hasłami: "W Imię Ojca", "W imię Syna" i "W Imię Ducha Świętego".

  Po południu 15 maja, wolontariusze z "Persette" zachęcali do tańca także w amfiteatrze w Jaworzu. Poprowadzą jeszcze urodzinowe tańce dla JP2 w Skoczowie - na rynku w niedzielę 22 maja o godzinie 15.00 po wspólnej modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Jak mówi ks. Pomper, wspólne tańce i śpiewy będą tu trwały aż do godziny 17.00,

  W imieniu wolontariuszy akcji "Cała Polska tańczy dla JP2" - zapraszamy także do Skoczowa!

    Wielu pokonało niesmiałość i zatańczyło dla Jana Pawła II
  Urszula Rogólska /Foto Gość

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół