• facebook
 • rss
 • Doszli na Białe Morza

  ks. Jacek Pędziwiatr

  dodane 03.05.2016 16:50

  "Gość" miał swój udział w modlitwie przy relikwiach św. Jana Pawła II. Wierni za pośrednictwem naszego serwisu internetowego przesłali swoje intencje modlitewne, które na początku nabożeństwa odczytał główny przewodnik pielgrzymki ks. Mikołaj Szczygieł.

  Uczestnicy czwartej diecezjalnej pieszej pielgrzymki w samo południe 3 maja zaczęli procesyjnie wchodzić do świątyni Centrum św. Jana Pawła II. Wspólnej modlitwie przewodniczył bp Piotr Greger.

  Utrudzeni drogą pątnicy zajęli miejsca w ławkach. Wielu uklęknęło bądź przysiadło na posadzce kościoła. W ich imieniu i wraz z nimi biskup pomocniczy odmówił Litanię do św. Jana Pawła II. Wcześniej główny przewodnik pielgrzymki ks. Szczygieł odczytał intencje przekazane przez internautów - Czytelników „Gościa Bielsko-Żywieckiego”.

  Modlitwa przy papieskich relikwiach   Modlitwa przy papieskich relikwiach ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Nabożeństwo było dość krótkie, bowiem pielgrzymi mieli tylko pół godziny na wejście do centrum, modlitwę i wyjście na zewnątrz. Tak krótki czas wynikał z faktu, że w tym dniu Msze św. w sanktuarium odprawiano w porządku świątecznym. Jedna z nich skończyła się tuż przed 12.00, kolejna miała się rozpocząć o 12.30.

  Po opuszczeniu murów świątyni Centrum św. Jana Pawła II pielgrzymi uformowali na zewnątrz procesję i przeszli do sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Na tegorocznej pielgrzymce pojawiła się nowość-niespodzianka. Na ostatnim postoju rozdano pielgrzymom biało-czerwone flagi. Ostatnie kilometry pątnicy pokonali, powiewając nimi nad głowami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół