• facebook
 • rss
 • Tomice też nakarmiły 2 tysiące osób

  Urszula Rogólska

  dodane 03.05.2016 02:12

  Tomice są pierwszą parafią archidiecezji krakowskiej, która gości pątników bielsko-żywieckich. Miejscowe gospodynie, strażacy ochotnicy, młodzi ze scholi parafialnej czuwali od wczesnego ranka 1 maja, by godnie przyjąć 2 tys. osób idących do Łagiewnik.

  - Jest Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, ale dla nas nie trzeba ogłaszać tak wielkich wydarzeń, żebyśmy się zaangażowały w pomoc innym. Działalność charytatywna to dla nas coś naprawdę oczywistego. Podtrzymujemy tę odwieczną tradycję przyjmowania gości do domu zgodnie ze słowami: "Gość w dom, Bóg w dom" - uśmiechają się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Tomicach. - Nie mogłybyśmy nie wspomóc pielgrzymów, którzy idą do Łagiewnik!

  - Przygotowałyśmy 700 litrów krupniczku. To zupa, którą lubią i starsi, i dzieci. Specjalnie taką wybrałyśmy, żeby każdy mógł ze smakiem zjeść - mówi Maria Zubel, przewodnicząca  KGW w Tomicach. - Zupę doprawiały nasze najlepsze kucharki - panie Danuta Pytlakowska i Wanda Lefert. Dla wszystkich przygotowałyśmy też kawę i herbatę.

    Komu krupnik, komu?
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  - Dla nas tego typu przedsięwzięcia to także ogromna frajda i urozmaicenie zwyczajnej codzienności - dodają gospodynie.

  Wszelką pomocą służyli pielgrzymom także tomiccy strażacy ochotnicy. Zabrali ze sobą nawet swój najmłodszy narybek - wilczurzycę o imieniu... Frajda (!), która przechodzi szkolenie psa ratowniczego. Od razu stała się ulubienicą najmłodszych pątników.

    Czas na kolejny posiłek i odpoczynek, tym razem w Tomicach
  Urszula Rogólska /Foto Gość

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół