• facebook
 • rss
 • Czechowice Południowe: Chcemy Cię słuchać!

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 17.04.2016 14:41

  Jako ostatni w dekanacie czechowickim powitali obraz i relikwie wierni wspólnoty Jezusa Chrystusa Odkupiciela wraz z proboszczem i zarazem dziekanem ks. prał. Andrzejem Raszką. Powitaniu przewodniczył bp Roman Pindel.

  - Panie Jezu, od 33 lat jesteś z nami, wśród nas, w znaku tego kościoła, w znaku Eucharystii, o którym dzisiaj mówisz, że chleb Twój jest życiem, a każdy, kto go przyjmie, nie będzie pragnął. Doznajemy wielkich łask Twojej obecności w tym miejscu, doświadczamy Twojej miłości i miłosierdzia. Dzisiaj przybywasz do nas, do naszego Wieczernika, w cudownym znaku tego obrazu, aby umocnić naszą wiarę, aby rozpalić miłość i nadzieję.  Panie Jezu Chryste, otwieramy Ci nasze serca, nasze domy i rodziny. I prosimy: natchnij swoją mocą, abyśmy znowu - wzbogaceni Twoją łaską i miłosierdziem - mogli realizować swoje powołanie i żyć dla Ciebie i dla innych. Panie, mów do nas, bo chcemy Cię słuchać! Chcemy iść za Tobą i być z Tobą na zawsze! - modlił się przed obrazem ks. prał. Raszka.

    Delegacje wniosły do świątyni relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Z kolei rodzice młodzieży, która tego dnia otrzymała sakrament bierzmowania, zapewniali o gotowości wspierania swoich dzieci w mężnym wyznawaniu wiary.

  - Chcemy się otworzyć na słowo, które Pan Bóg będzie kierował do nas i do wiernych w tym dekanacie przez najbliższe prawie 24 godziny, i na łaskę, która będzie nam dana - mówił bp Pindel, zapraszając kapłanów i wiernych do tego ostatniego już w dekanacie czechowickim modlitewnego czuwania przed obrazem Jezusa Miłosiernego oraz relikwiami św. Jana Pawła II i św. Faustyny.

  W homilii bp Pindel wskazywał na opisany w Dziejach Apostolskich sposób działania Ducha Świętego, który działa często w relacjach z udziałem dwóch osób - i działa w obu tych osobach.

    Uroczystej Eucharystii powitania przewodniczył bp Roman Pindel
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - To Duch Święty, który może działać w głosicielu bardzo nieraz niepozornym, niewykształconym, jąkającym się, może przekonać do wiary tego, kto go słucha. Z drugiej strony w tym, kto słucha tego orędzia, też działa Duch Święty, otwiera go na głoszone słowo. Pomaga człowiekowi, żeby uwierzył, poddał się temu słowu, poddał się Bogu, jeżeli chce być zbawiony. To On pomaga człowiekowi, żeby uwierzył i mówi mu: "To Bóg cię ocalił. Bóg posłał swojego Syna. Pozwolił Go wydać na śmierć i pozwolił Mu umrzeć za twoje grzechy".

  Duch Święty pomaga przełamać opory i łamie pychę człowieka, który mówi, że sam sobie może pomóc i nie potrzebuje nikogo. To Duch Święty daje radość z tego, że Bóg jest tak dobry i miłosierny - tłumaczył kaznodzieja.

  - Bądźmy wrażliwi, kiedy mówimy dobre słowo, podnoszące na duchu, albo czynimy coś pod natchnieniem Ducha Świętego, co jest przejawem miłosierdzia wobec drugiego człowieka. Bądźmy wrażliwi i uważni także na to, że ten ktoś, kto nas słucha, kto może być strapiony na duchu, zgnębiony, zdołowany, kto może żyć bez nadziei - bądźmy gotowi na to, że w nim działa Duch Święty, że nasze słowo może pobudzić w nim nadzieję, otuchę, wiarę, przemianę życia. Nie bądźmy zdumieni, że coś takiego się dzieje - i to nie tylko nasze słowo, ale właśnie działanie Ducha Świętego sprawia wiarę, pocieszenie i rozeznanie, że to Bóg poprzez nas działa - mówił.

    W imieniu parafian słowa powitania wypowiedział ks. prał. Andrzej Raszka
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - Kiedy czynimy znak miłosierdzia z pomocą Ducha Świętego, to dziękujmy Mu, że jest, że działa na nas i słuchajmy Go, bądźmy ulegli, a zarazem nie dziwmy się, że nasz uczynek miłosierdzia zostanie rozpoznany, że to od Boga przychodzi... Słuchajmy natchnień Ducha Świętego, zachęt, aby głosić Ewangelię, aby czynić dobro, miłosierdzie  - apelował bp Pindel do młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania i do wszystkich zgromadzonych parafian.

  Dziękując bp. Pindlowi za posługę sakramentalną i za wspólną modlitwę na rozpoczęcie wielkiego czasu łaski, ks. prał. Raszka dodał: - Traktujemy to wszystko jako dzieło zbawcze, które dzieje się na naszych oczach. Pragniemy zrobić wszystko, abyśmy nie zmarnowali czasu łaski, czasu nawiedzenia...

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  • Aldona
   11.12.2012 22:09
   Ja bym poprosiła o wyjaśnienie co oglądamy na zdjęciu. Ile tygodni ma płód? Jakie odczucia są w nim rozwinięte?
   Nie dziwię się teoriom Fryderyka, to mężczyzna nie dorównujący kobiecie w rozumieniu jej stanu. Ale "kochana"? To prawdopodobnie ktoś podstawiony podający się za rodzaj żeński.
   Takich głupot kobieta mądra nie napisze.
  • TomaszLoch
   11.12.2012 22:16
   zgodze sie z opinia ze lekarze mysla tylk oo kasie sam sie przekonalem podczas badan prenatalnych mojego synka zdrowego ile przeszlismy stresow i problemow i badan zbednych bo byla za duza przeziernoisc karkowa o Boze az sie otarlo o amniopunkcje a dzieciatko zdrowe juz nawet lekarze proponowali ze jesli bedzie ZD trzeba zrobic aborcje masakra. lepiej juz bez tych badan w zaufaniu BOGU
  • Winston Smith
   12.12.2012 00:43
   Tutaj jest filmik z mikro-kamery: widać jak dziecko w łonie matki, w 7 tygodniu życia od poczęcia ma CZKAWKĘ !!!!
   http://www.ehd.org/virtual-human-embryo/stage.php?stage=20

   Na samym początku filmu, przez pierwszych 11 sek jest pokazany model dziecka w tym wieku, natomiast NAGRANIE Z MIKRO-KAMERY zaczyna się od 12 sekundy.
   C Z K A W K Ę widać między 23sek a 25sek nagrania. Wcześniej jeszcze widać główkę dziecka, twarz dziecka, rączki, i to jak 7 tygodniowe dziecko w łonie matki rusza nóżkami.

   (Filmik pochodzi z projektu sfinansowanego przez Narodowy Instytut Zdrowia USA)

   -----------------------
   Na stronie
   http://www.ehd.org/see-baby.php

   znajduje się krótki filmik - prezentacja "See Baby" - "Zobacz Dziecko", wykonana przez zespół amerykańskiego projektu mającego na celu zarejestrowanie najwcześniejszych etapów rozwoju dziecka, w całości finansowanego z funduszy Narodowego Instytutu Zdrowia USA.

   W 27sek filmiku jest NAGRANIE z bliska (z MIKRO KAMERY), BIJĄCEGO SERCA DZIECKA w wieku 5 tygodni i 6 dni od poczęcia.

   ---------------------
   Na stronie http://www.lifeissues.org
   można najechać kursorem w lewym rogu na
   "Listen to the heartbeat of a baby 6.5 week from conception"
   I POSŁUCHAĆ JAK BIJE SERCE DZIECKA,
   które ma 6 i pół tygodnia od poczęcia i jest w łonie matki.

   Serce dziecka zaczyna bić już w 21. dniu życia od poczęcia.
   ------------------

   W 6-tygodniu życia dziecka od poczęcia, okolica warg dziecka staje się wrażliwa na dotyk, a jej podrażnienie powoduje obrót ciała dziecka.

   W 9-tygodniu dziecko odczuwa ból już niemal całą powierzchnią ciała.
   Reaguje na ból jak dorosły człowiek - odsuwa się od źródeł bólu, przesuwa w tył, gwałtownie rusza rękami i nogami, wykrzywia twarz.

   -------------------
   Na stronie www.unmaskingchoice.ca
   po zjechaniu na dół strony, można kliknąć i obejrzeć krótki film "Abortion: before & after", "aborcja przed i po" (jeśli chce się go obejrzeć wchodząc na youtube to trzeba się zalogować, ale można obejrzeć nie przechodząc na youtube - i wtedy bez logowania).

   Widać na nim m.in.:
   NAGRANIE Z MIKRO-KAMERY Z WŁASNYM ŹRÓDŁEM ŚWIATŁA, która sfilmowała poruszające się 7-tygodniowe DZIECKO W ŁONIE MATKI !!!!!!!


   W 59 sek jest NAGRANIE Z ABORCJI wykonanej w 9. tygodniu ciąży:

   WIDAĆ JAK WYCIĄGANA JEST Z PRZEDSIONKA POCHWY
   MALUTKA STÓPKA, a później RĄCZKA

   ----------------
   Na stronie
   http://www.unmaskingchoice.ca/training/classroom/pictures/abortion

   są zdjęcia dzieci "abortowanych" = zamordowanych w różnych okresach trwania ciąży.
  • nawrócony
   05.02.2013 02:00
   trzeba eliminowac genetycznych mutantow,dzieki bogu za aborcje :)
   pozdrawiam
  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół