• facebook
 • rss
 • U św. Barbary: najpiękniejsze słowo Boga

  dodane 14.04.2016 23:32

  Od uwielbienia nieskończonej miłości Boga zaczęli dobę miłosierdzia wierni czechowickiej parafii św. Barbary. U stóp figury świętej patronki tej wspólnoty wraz z wiernymi i proboszczem ks. kan. Ludwikiem Dużym peregrynujący obraz i relikwie powitał bp Roman Pindel.

  - Błogosławiony jesteś, Panie, który w swojej wielkiej dobroci i nieskończonym miłosierdziu okazałeś wielką miłość do nas. Ja, niegodny Twój sługa, Ludwik, wezwany do prowadzenia tej wspólnoty parafialnej, proszę Cię o miłosierdzie dla siebie i owiec powierzonych mojej opiece. Błogosławiony jesteś Ty, który objawiłeś Swoją miłość, niszcząc nasze grzechy na krzyżu Twojego Syna. Błogosławiony jesteś Ty, który Go wskrzesiłeś dla naszego usprawiedliwienia - modlił się w słowie powitania proboszcz, ks. kan. Ludwik Duży.

  - Panie, Ty, który jesteś bogaty w miłosierdzie, nieskory do gniewu, który przebaczasz winy w imię Twojego Syna, Jezusa Chrystusa, proszę: przyjmij nasze modlitwy, nasz śpiew - i daj naszym sercom  szczere nawrócenie i powrót do Ciebie - prosił w imieniu wiernych parafii św. Barbary proboszcz.

  - Ta Eucharystia zaczyna ważny dla waszej wspólnoty parafialnej czas: czas czuwania, modlitwy, wypraszania i otwierania się na Miłosierdzie Boże. Znakiem takiego wyjątkowego czasu jest ten obraz - kopia tego obrazu, który jest w Łagiewnikach, a także relikwie św. Jana Pawła II i św. s. Faustyny. To bardzo ważny i bardzo bogaty w łaski czas dla nas - zaznaczał bp Roman Pindel na wstępie Mszy św., która rozpoczęła dobę miłosierdzia w czechowickiej parafii św. Barbary.

    Obraz Pana Jezusa Miłosiernego powitali u stóp figury św. Barbary na kościelnym dziedzińcu
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Podczas powitalnej Eucharystii bp Pindel udzielił grupie młodych parafian sakramentu bierzmowania.

  - Wielu z nas ma w domu książkę czy album, w którym ten sam tekst jest drukowany równocześnie w kilku językach. To jest normalna praktyka, że ten sam tekst można czytać w kilku językach. Ale jest jedna taka książka - jedna, jaką znam - która zawiera tylko jedno zdanie. Jest ono powtórzone prawie 1400 razy w różnych językach i dialektach, które są używane przez całe narody, albo tylko jedno plemię.- mówił bp Pindel.

  - Ktoś zadał sobie wielki trud, aby pozbierać z całego świata to jedno zdanie i zestawić w jednej książce. Co to za   Słowa zawierzenia parafii Jezusowie Miłosiernemu wypowiedział proboszcz ks. kan. Ludwik Duży
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  zdanie? Według autora tego zbioru jest to najpiękniejsze zdanie jakie Bóg powiedział do człowieka. To jest zdanie z Ewangelii św. Jana, z trzeciego rozdziału: "Tak Bóg umiłował świat, że Syna Swojego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne".

  To jest powtórzone prawie 1400 razy. To ma być najpiękniejsze zdanie na świecie. Może byśmy spróbowali zobaczyć wagę tych słów, ważność. Trzeba, żebyśmy sobie uświadomili i przyjęli, czy rzeczywiście tak jest, czy słowa te uznamy także dzisiaj, kiedy przychodzi ten obraz do waszych rodzin, a młodzież przystępuje do sakramentu bierzmowania - dodawał bp Pindel.

  Podczas powitalnej liturgii bp Roman Pindel poświęcił krzyże młodzieży bierzmowanej, a także pobłogosławił tryptyki z kopia obrazu Bożego Miłosierdzia, które będą peregrynować wśród rodzin parafii św. Barbary.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół