• facebook
 • rss
 • W Aleksandrowicach mają go na zawsze

  Urszula Rogólska

  dodane 11.04.2016 12:29

  Jedna z największych parafii w diecezji – wspólnota św. Maksymiliana – ma relikwie św. Jana Pawła II. W niedzielę 10 kwietnia uroczyście zainstalował je tutaj liturgicznie biskup senior Tadeusz Rakoczy – bliski współpracownik świętego papieża.

  – Był dla nas kimś bardzo bliskim, kochanym i cenionym. Dzisiaj powraca do nas w swoich relikwiach i w nich z nami już postanie na zawsze – mówił biskup senior Tadeusz Rakoczy o św. Janie Pawle II w bielskich Aleksandrowicach.

  Jak zaznaczył na początku uroczystości proboszcz parafii ks. prałat Stanisław Wawrzyńczyk, relikwie to cenny dar dla parafian, którym bliskie są osoba i nauczanie św. Jana Pawła II. Dodał także, że dar ten przybył do parafii w szczególnym dla Polski czasie: obchodów 1050-rocznicy chrztu Polski, a także w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej - św. Jan Paweł II, który niestrudzenie wskazywał na Zmartwychwstałego Jezusa, był i wciąż jest dla Polaków umocnieniem w wierze i światłem wśród zamętu i zgiełku.

  Relikwiarz w procesji rozpoczynającej Mszę św. wnieśli małżonkowie Aldona i Jacek Wróblowie, razem z córeczką Anią. Razem z bp. Rakoczym. Eucharystię koncelebrowali ks. Wawrzyńczyk i ks. prałat Krzysztof Ryszka, dziekan centralnego dekanatu bielskiego, kolega rocznikowy aleksandrowickiego proboszcza.

    Relikwiarz św. Jana Pawła II z Aleksandrowic
  Urszula Rogólska /Foto Gość
  W homilii biskup senior nawiązał do słów Ewangelii o powierzeniu św. Piotrowi odpowiedzialności za Kościół i podkreślił, że Chrystus, który zdobył Jana Pawła II tak jak rybaka z Galilei – jako wiernego świadka dla swojej sprawy – był dla niego największą miłością.

  – Był dla nas kimś bardzo bliskim, kochanym i cenionym. Dzisiaj powraca do nas w swoich relikwiach i w nich z nami już postanie na zawsze. Ten fakt wzbudza w nas radość i wdzięczność oraz ufność. Wierzymy bowiem głęboko, że św. Jan Paweł II towarzyszy nam i oręduje za nami u tronu Najwyższego. Do świętości Karol Wojtyła zachęcał nas słowem i uczynkiem. Jego programowe słowa "Nie lękajcie się", trzeba odnieść także do świętości - mówił biskup Rakoczy. - Nie lękajcie się być świętymi - to jest testament świętego papieża. Jego świętość wyraziła się nade wszystko w tym, że cale jego życie zanurzone było w Bogu.

  Na zakończenie biskup podkreślił: - Starajmy się kochać i służyć czyli stawać się świętymi tak jak on, jak św. Jan Paweł II.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół