• facebook
 • rss
 • Bronów: By ogień miłosierdzia płonął w nas

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 11.04.2016 16:10

  W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bronowie wraz z parafianami i proboszczem ks. kan. Henrykiem Gruszką peregrynujące znaki Bożego Miłosierdzia powitał bp senior Tadeusz Rakoczy.

  Towarzyszyli im w inauguracji doby miłosierdzia kapłani dekanatu czechowickiego - z dziekanem ks. prał. Andrzejem Raszką.

  - Miłosierdzie Boże jest niewyczerpanym źródłem miłości, która wyrywa człowieka z mocy zła i wprowadza w świat Boga. W Swej nieskończonej miłości zechciałeś, o Panie, aby nasze czasy były w szczególny sposób naznaczone tajemnicą Twego Miłosierdzia. Ten odwieczny dar, którym obdarzyłeś wszystkie pokolenia, zajaśniał teraz nowym blaskiem.

  Przez św. Faustynę przypomniałeś światu wielkość Twego Miłosierdzia i nauczyłeś nas jeszcze głębiej zanurzać się w Twej miłości. Przez życie i nauczanie, przez śmierć i kanonizację Jana Pawła II wezwałeś nas, abyśmy rozpalili w naszych sercach ogień miłosierdzia i odważnie nieśli go innym ludziom - mówił ks. kan. Gruszka.

    Sakrament bierzmowania przyjeli przed obrazem Miłosiernego
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - Pragniemy, Miłosierny Jezu, aby czas nawiedzenia, który rozpoczynamy, był czasem rozpalania zapału modlitewnego i apostolskiego w każdym z nas - by ten ogień, który płonie w Twoim sercu, rozprzestrzeniał się szeroko i przemieniał nasze codzienne życie.

  Naucz nas być miłosiernymi wobec wszystkich, z którymi się spotykamy. Niech nie braknie nam miłosiernego słowa, a każdy z nas gorliwie spełnia czyny miłosiernej miłości i niech w naszej wspólnocie nigdy nie ustaje modlitwa, która wyprasza dla świata Twoje miłosierdzie - prosił w imieniu parafian ks. kan. Henryk Gruszka.

    Miłosiernemu młodzież bierzmowana zawierzyła swoją drogę w dorosłe życie
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Podczas powitalnej Eucharystii bp Rakoczy udzielił grupie młodzież sakramentu bierzmowania, modląc się dla nich o odwagę dawania świadectwa wierności Chrystusowi we współczesnym świecie.

  - Cieszę się, że razem z wami mogę przeżywać tajemnicę Bożego Miłosierdzia i w tej atmosferze szczególnej łaski udzielić młodym parafianom sakramentu chrześcijańskiej dojrzałości - podkreślał bp Rakoczy w homilii.

  - Wielbimy miłosierdzie Boga, które urzeczywistniło się we wcieleniu Syna Bożego, Jego śmierci i zmartwychwstaniu. Dziś mamy to szczęście, że gościmy cudowny obraz Jezusa Miłosiernego. Widzimy   Delegacje parafian wniosły do świątyni relikwie apostołów Bożego Miłosierdzia
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  zstępującego do nas Zmartwychwstałego... - mówił bp Rakoczy.

  Jak przypominał, dzień nawiedzenia w parafii w Bronowie zbiegł się z tegorocznymi obchodami Dnia Świętości Życia, kiedy Kościół wskazuje na sens i wartość każdego ludzkiego życia, w każdym jego momencie i w każdej kondycji.

  - Dziś dziękujemy Miłosiernemu Bogu za dar naszego istnienia, za naszych dobrych rodziców, którzy ten dar przyjęli i stanęli na jego straży - mówił bp Rakoczy, wskazując młodzieży na zadanie, jakim jest poszanowanie życia.

  - Pamiętajcie, jak jest ono bezcenne - dodawał, przypominając, że wiele miejsca obronie wartości życia ludzkiego od chwili poczęcia przeznaczył w swoim papieskim nauczaniu św. Jan Paweł II, obecny w znaku peregrynujących z obrazem Bożego Miłosierdzia relikwii.

  Po zakończeniu liturgii wierni rozpoczęli dobę miłosierdzia: adorację obrazu, podczas której uczcili też relikwie św. Jana Pawła II i  św. Faustyny.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół