• facebook
 • rss
 • Zabrzeg: Ufamy i chcemy głosić!

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 10.04.2016 15:40

  Peregrynujące znaki Bożego Miłosierdzia powitali wierni w Zabrzegu wraz z bp. Romanem Pindlem i proboszczem ks. kan. Jackiem Kobiałką. Była to pierwsza parafia na drodze nawiedzenia w dekanacie czechowickim.

  Wraz z kapłanami dekanatu czechowickiego przybył dziekan ks. prał. Andrzej Raszka. Po uroczystym wniesieniu relikwiarzy i obrazu Pana Jezusa Miłosiernego do świątyni bp Roman Pindel zapalił świecę miłosierdzia, a ks. proboszcz Kobiałka powitał w imieniu całej wspólnoty parafialnej.

  - Witam Cię, Jezu Miłosierny, w tym łaskami słynącym obrazie. Dziś w naszym kościele przeżywamy czas łaski. Ma to miejsce w Roku Miłosierdzia i 1050. rocznicy chrztu Polski. Od jutra będziemy te wydarzenia przeżywać jeszcze mocniej - w sposób osobisty i rodzinny, zapraszając kopię łagiewnickiego obrazu do naszych domów i mieszkań - mówił ks. kan. Kobiałka.

    Jako pierwsi relikwie uczcili bp Roman Pindel i ks. proboszcz Jacek Kobiałka
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - Ufam, że sama obecność Jezusa Miłosiernego w znaku obrazu dokona odnowienia i przemiany naszych serc, doprowadzi w wielu rodzinach do umocnienia i powiększenia ich wiary, miłości i radości, a tam, gdzie to konieczne - do przebaczenia, pojednania, miłości i zgody, a także do otwarcia oczu na potrzeby najbliższych i do modlitwy za tych, którzy jeszcze nie uwierzyli w Boże miłosierdzie - dodał.

  - Niech wspólna modlitwa, wsłuchiwanie się w słowo zachęcające do jedności, zanoszenie próśb w wielu sprawach, które powinny być powierzone Bożemu miłosierdziu, a także milczenie wobec tego znaku obrazu, namalowanego według wskazań Pana Jezusa objawiającego się św. siostrze Faustynie, wypełnia   Przekazanie relikwiarzy delegacjom "Zabrzeżanek", które wniosły je do świątyni
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  ten czas nawiedzenia - apelował ks. Kobiałka.

  - Chcemy powitać obraz Pana Jezusa Miłosiernego i rozpocząć czas błogosławiony dla tej wspólnoty, żeby to był czas modlitwy, czuwania, dziękczynienia i wypraszania Bożego miłosierdzia - życzył bp Pindel na wstępie Eucharystii, podczas której grupa młodzieży gimnazjalnej z zabrzeskiej parafii przystąpiła do sakramentu bierzmowania.

  W homilii bp Pindel przytaczał świadectwa ludzi, którzy wskazywali na znaczenie motywacji w ich życiu.

  - Przeżywamy w liturgii Kościoła piękny czas, kiedy czytamy o tym,   Przed obrazem Jezusa Miłosiernego młodzież przyjęła sakrament bierzmowania
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  jak Jezus ukazuje się różnym ludziom po to, aby przekonać ich, że żyje. Przypomina im to, co mówił wcześniej, i daje im dar przebaczenia grzechów. Pokazuje, że Jego ciało nie jest pozorne, ale jest inne niż tych, którzy żyją. On wchodzi pomimo drzwi zamkniętych. Oni wiedzą, że miał zmartwychwstać, że żyje, ale nie mają motywacji, by o tym mówić, by głosić, że Jezus zmartwychwstał, a Jego śmierć sprawiła wyzwolenie człowieka od grzechu i śmierci - mówił bp Pindel, przypominając, że po 40 dniach Jezus nakazuje uczniom wyjść do Jerozolimy i daje im Ducha Świętego, który daje im motywację do głoszenia Ewangelii.

  - Nawet człowiek, który wie, że   Do ołtarza młodzież przyniosła tryptyki, które po poświęceniu rozpoczną peregrynację pośród rodzin parafii
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Chrystus zmartwychwstał, nieraz nie ma sił, żeby iść do drugiego człowieka i powiedzieć: "Wierzę. Naprawdę tak jest". Nie mają siły ci, którzy nie mają Ducha Świętego. On jest takim motywatorem dla człowieka, który już dużo wie, wiele doświadczył, ale nie ma siły, przekonania, aby głosić to, co wie.

  A trzeba siły, żeby mieć odwagę iść i powiedzieć: "Człowieku, nie możesz tak żyć...". Sakrament bierzmowania jest udzielaniem Ducha Świętego, abyśmy mieli motywację, żeby żyć według wiary - tłumaczył bp Pindel.

  Podczas Eucharystii bp Roman pobłogosławił krzyże dla bierzmowańców, a także cztery kopie obrazu Pana Jezusa Miłosiernego, które będą peregrynować wśród rodzin parafii w Zabrzegu.

  - Dziękujemy i obiecujemy pamiętać w modlitwie, szczególnie przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego, polecając też sprawy całej diecezji. Ufamy Jezusowi Miłosiernemu, że nasze modlitwy przed peregrynującymi tryptykami będą wysłuchane i wiele łask uzyska cała nasza wspólnota  - mówił ks. Kobiałka na zakończenie uroczystości.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół