• facebook
 • rss
 • Biblijni eksperci z podstawówki

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 09.04.2016 09:00

  W Górkach Wielkich odbył się finał 21. Konkursu Wiedzy Biblijnej. W finałowym teście uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością Ewangelii św. Łukasza, a najlepsza była czwartoklasistka z Bielska-Białej - Emilka Łopatka.

  Zanim przystąpili do odpowiedzi na pytania, zebrali się w kościele i modlili pod przewodnictwem ks. dr. Marka Studenskiego, wikariusza generalnego i dyrektora wydziału katechetycznego kurii, który przypomniał im, jak cenną wiedzę zdobyli dzięki biblijnej lekturze.

  - Życzę wam, by ta lektura była przewodnikiem na dalszej drodze waszego życia - dodawał ks. dr Studenski.

  - W tym roku uczniowie zgłębiali księgę Ewangelii św. Łukasza i wykazali się naprawdę znakomitą znajomością tekstu. Wystarczy spojrzeć na wyniki laureatów, którzy rozwiązali test prawie bezbłędnie - mówi Anna Ficoń, czuwająca już po   Zwyciężczyni: Emilia Łopatka ze swoją katechetką Beatą Pawlus-Dusik
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  raz kolejny nad organizacją tego konkursu biblijnego.

  - Ta Ewangelia w sposób najbardziej dobitny ukazuje prawdę o Bogu, który jest miłosierny. Ten sam autor później także w Dziejach Apostolskich opisuje, jak miłosierdzie Boże było doświadczane przez ludzi - mówił bp Piotr Greger i gratulował finalistom bardzo dobrej znajomości tej Ewangelii.

  - Wszystkim życzę, aby to, co było, i to, co jest przed nami, okazało się czasem spotykania na płaszczyźnie wiary ze zmartwychwstałym Panem po to, abyśmy od Niego doświadczali mocy i miłosierdzia - dodawał bp Greger, życząc wszystkim finalistom dalszych sukcesów w   Laureaci 2. miejsca ex aequo: Mateusz Labza...
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  zdobywaniu biblijnej wiedzy.

  Do gratulacji dołączyli się: Ilona Włoch z bielskiej delegatury Śląskiego Kuratorium Oświaty, Jerzy Pilch, wójt gminy Brenna, i Karol Niedźwiedzki, dyrektor góreckiego Zespołu Szkół.

  Chwilę później laureaci i finaliści odebrali dyplomy i nagrody. Te najcenniejsze przypadły laureatom, czyli zdobywcom miejsc na podium.

  W 21. edycji KWB zwyciężyła Emilia Łopatka z SP 3 w Bielsku-Białej. Drugie miejsce ex aequo zajęli Mateusz Labza z Bąkowa i Jan Karbowski z Rychwałdu. Na trzecim miejscu znalazła się Oliwia Dzida z Wilamowic.

    ... i Jan Karbowski
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - Bardzo się cieszę z sukcesu Emilki, która włożyła wiele pracy w przygotowanie. Bardzo dużo znaczyło też zaangażowanie rodziców - mówi Beata Pawlus-Dusik, katechetka zwyciężczyni.

  Ks. dr Marek Studenski podziękował wszystkim katechetom za przygotowanie uczniów do konkursu. Podziękowania
  za pomoc udzieloną przy organizacji konkursu otrzymał też ks. Krzysztof Pacyga, proboszcz parafii.

  - Nie wyobrażamy sobie, żeby finał mógł odbywać się gdzieś indziej - podkreślał wójt Brennej Jerzy Pilch.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół