• facebook
 • rss
 • Bielskie - i nie tylko - 24 godziny dla Pana

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 05.03.2016 16:36

  Przez całą dobę, od piątkowego wieczoru trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, a w konfesjonałach czekali spowiednicy. W kaplicy kościoła NSPJ w Bielsku-Białej z wielkopostnej spowiedzi skorzystało sporo osób.

  Adorację zakończy Eucharystia sprawowana na zakończenie 24 godzin dla Pana - w sobotę 5 marca o 18.30.

  - To propozycja skierowana zwłaszcza do tych, którzy w powodu obowiązków zawodowych mają trudność w skorzystaniu z okazji do wielkopostnej spowiedzi odbywającej się w parafiach czy w trakcie rekolekcji wielkopostnych. Tutaj wieczorna czy nawet nocna pora dawała szansę, by znaleźć czas dla Pana Boga i spokojnie przygotować się do spowiedzi, a także przystąpić do niej z wyprzedzeniem, a nie w ostatniej chwili - mówi ks. Sebastian Rucki, dyrektor wydziału duszpasterskiego kurii diecezjalnej, który również dyżurował w konfesjonale.

    Czuwanie poprowadziła m.in. młodzież przygotowująca się do ŚDM w Krakowie
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Jak przypomina ks. Rucki, to już zorganizowana po raz drugi akcja, która jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka i Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.

  W programie 24-godzinnej adoracji były sprawowane kilka razy Msze Święte i czuwanie prowadzone przez młodzież przygotowującą się do Światowych Dni Młodzieży

  Swoje czuwanie poprowadziły też róże różańcowe.

  Była również możliwość osobistej adoracji w ciszy.

  Papież Franciszek w bulli "Misericordiae Vultus" napisał:

    Przez całą dobę można było przystąpić do spowiedzi
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  „Niech czas Wielkiego Postu w Roku Jubileuszowym zostanie przeżyty jeszcze bardziej intensywnie, jako istotny moment w celebrowaniu i doświadczaniu miłosierdzia Boga”.

  - Ten czas adoracji i spowiedzi był właśnie taką okazją - dodaje ks. Rucki.

  Przez cały czas adoracji w kaplicy nie brakowało wiernych, którzy skorzystali z tego zaproszenia, by nie czekać z wielkopostnym rachunkiem sumienia i sakramentem pojednania na ostatnie dni...

   

   

  Przeczytaj także:

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół