• facebook
 • rss
 • Uwierz w Jezusa! To On uzdrawia!

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 10.02.2016 07:16

  Bp Roman Pindel był gościem spotkania duszpasterstwa służby zdrowia. Uczestniczącym w nim kapelanom i pracownikom służby zdrowia przybliżył obraz Jezusa-lekarza.

  Jak podkreślał w czasie Mszy Świętej dla osób związanych na różne sposoby z posługą medyczną, Ewangelie przytaczają wiele sytuacji, w których Pan Jezus zajmuje się tym, czym medycyna: uzdrawianiem człowieka, ratowaniem go od śmierci.

  - Jezus różni się od wielu występujących tamtym czasie rozmaitych uzdrawiaczy, zajmujących się uzdrawianiem. Nie nazywa siebie lekarzem, choć przecież leczy, uzdrawia, uwalnia od złego ducha. To, co jest najważniejsze dla Jezusa, to głoszenie Królestwa Bożego, głoszenie panowania Ojca. Leczenie służy uwiarygodnieniu Jezusa jako Zbawiciela posłanego od Ojca - mówił bp Pindel, wskazując, że jedynym warunkiem, by Jezus przyszedł z pomocą człowiekowi choremu, opętanemu, czy umarłemu jest wiara.

  - Uwierz! Wtedy ten Lekarz przyjdzie do ciebie ze Swoją mocą - dodawał bp Pindel, życząc wszystkim zaangażowanym w służbę zdrowia, by naśladowali Jezusa, a ich posługa człowiekowi była też zwiastowaniem Bożego Królestwa, pokoju z Bogiem.

    Okazją do rozmów na temat medycznej służby było też spotkanie przy stole
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  W spotkaniu z udziałem bp. Pindla i diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia ks. Łukasza Jończego wzięli udział liczni przedstawiciele środowiska medycznego z całej diecezji, w tym także reprezentanci Beskidzkiej Izby Lekarskiej, kapelani szpitalni, siostry zakonne prowadzące placówki szpitalne, a także pracownicy hospicjów.

  Gościem kolejnego będzie dr inż. Antoni Zięba, który omówi aktualne zadania pracowników służby zdrowia w dziele obrony życia. Na to spotkanie ks. Jończy zaprasza wszystkich pracowników służby zdrowia w czwartek 18 lutego o 19.00 do budynku kurii w Bielsku-Białej przy ul. Żeromskiego 5.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół