• facebook
 • rss
 • Licealiści o „Solidarności”

  Artur Kasprzykowski

  dodane 09.02.2016 18:35

  W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej odbył się finał VI Podbeskidzkiego Konkursu Historycznego „Solidarni”, zorganizowanego przez Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” i katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

  Wzięło w nim udział 44 uczniów z 19 szkół ponadgimnazjalnych Cieszyna, Wisły, Czechowic-Dziedzic, Żywca  i Bielska-Białej. Finaliści musieli wykazać się sporą wiedzą z najnowszej historii Polski, a zwłaszcza na temat wydarzeń z lat 1976-1989.

  Z konkursowymi pytaniami najlepiej poradzili sobie reprezentanci cieszyńskich szkół: pierwszą nagrodę zdobyła Joanna Węglorz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Antoniego Osuchowskiego, na drugim miejscu  znalazł się Łukasz Kołder z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych, a trzecią nagrodę zdobyła Agnieszka Lupa ze wspomnianego już LO im. Osuchowskiego. Warto dodać, że trzecia reprezentantka tej szkoły, Agnieszka Hyrnik, zajęła piątą lokatę. Na czwartym miejscu, tuż za podium, znalazła się Magdalena Maciejko z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu.

    Uczestnicy musieli się wykazać znajomością historii najnowszej
  Artur Kasprzykowski
  Dyplomy i nagrody książkowe dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników konkursu i ich opiekunów wręczali dyrektor katowickiego oddziału IPN dr Andrzej Sznajder oraz przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz.

  - Jesteśmy pełni uznania dla waszej wiedzy i zapału. Gratulujemy zwycięzcom, a wam wszystkim dziękujemy, że podjęliście trud przygotowania się do tego konkursu. Jestem przekonany, że poznając dzieje „Solidarności” uczycie się nie tylko najnowszej historii Polski, ale też historii waszych rodziców i dziadków - mówił do uczestników konkursu Marek Bogusz.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół