• facebook
 • rss
 • Wdzięczni za dar konsekracji

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 02.02.2016 23:58

  W Dniu Życia Konsekrowanego w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa bp Roman Pindel przewodniczył Mszy Świętej koncelebrowanej przez kilkudziesięciu kapłanów zakonnych.

  W świątyni modliło się blisko 200 sióstr z różnych zgromadzeń oraz innych osób życia konsekrowanego: przedstawicieli i przedstawicielek instytutów świeckich. Byli także przedstawiciele rodzin.

  - Chcemy podziękować Panu Bogu za Rok Życia Konsekrowanego. Cieszymy się, że tak wielką troską i miłością ogarniasz tych wszystkich, którzy zdecydowali się na wybór życia zakonnego - zwracał się na początku Eucharystii do bp. Romana Pindla ks. Tadeusz Słonina, salwatorianin, proboszcz bielskiej parafii NMP Królowej Świata.

  Podczas liturgii bp Pindel dokonał poświęcenia świec, z którymi wszyscy zgromadzeni wyruszyli w procesji dookoła świątyni.

  Odbyło się również odnowienie ślubów zakonnych. Wśród darów złożonych na ołtarzu znalazła się bielizna kielichowa - jako symbol szczególnej wdzięczności osób konsekrowanych za dar Eucharystii.

    Bp Roman Pindel wręczył listy gratulacyjne siostrom świętującym jubileusze ślubów zakonnych
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - Po zakończeniu Roku Życia Konsekrowanego, w którym zapewne doznaliśmy wielu łask i umocnienia, wracamy do naszego codziennego życia. Będziemy wierni konsekracji, która się w nas dokonała, gdyśmy składali śluby. Będziemy pewnie z jeszcze większą wiernością słuchać Tego, który nas powołał i codziennie powołuje.

  Będziemy też świadomi, że dorastamy coraz bardziej do bycia świadkiem, solą ziemi, światłem. Będziemy trwać z coraz większą miłością w naszej relacji oblubieńczej do Jezusa - Oblubieńca i Wybawiciela całego Kościoła.

  Będziemy posługiwać tym charyzmatem, którym żyje cały zakon czy    Wszyscy zgromadzeni przeszli w procesji wokół świątyni
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  zgromadzenie, ale także będziemy posługiwać osobistymi darami, którymi zostaliśmy obdarzeni. Dzieje Zbawienia będą toczyć się dalej: aż do szczęśliwego zakończenia, gdy Chrystus powtórnie przyjdzie, aby przygarnąć swoich... - mówił w homilii bp Pindel.

  Na zakończenie Eucharystii siostry zakonne, które w tym roku przeżywają jubileusze: 25-, 40-, 50-, a także 60-lecia ślubów zakonnych, otrzymały od bp. Romana Pindla specjalne listy z gratulacjami i życzeniami.

  - Życzę, aby wasze życie konsekrowane było zawsze rodzinnym życiem naszego Zbawiciela. To sformułowanie oznacza, że trzeba wciąż odczytywać, oczekiwać, przeczuwać, z czym należy wyjść Mu naprzeciw. Życzę, żeby wasze życie było pełne takiego "wychodzenia naprzeciw" - dodawał bp Pindel.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół