• facebook
 • rss
 • I zagrało "Serce dla Serca"

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 01.02.2016 09:41

  Wraz z Kubą Abrahamowiczem zapraszał na artystyczne prezentacje ks. prał. Józef Oleszko, prezes stowarzyszenia osób niepełnosprawnych i ich rodzin "Serce dla Serca", działającego od 17 lat przy parafii Przenajświętszej Trójcy w Bielsku-Białej.

  Tym razem wystąpili na scenie Bielskiego Centrum Kultury, a nie jak w poprzednich latach w bielskim Teatrze Polskim, ale poza tym formuła wielkiego świętach integracji nie zmieniła się: widowisko przygotowały dzieci ze stowarzyszenie "Serce dla Serca", wspierane przez całą grupę opiekunów i czuwającą nad wszystkim Ewą Biłek-Regnowską.

  Do grona występujących dołączyły też przedszkolaki z Bystrej, dzieci ze szkół podstawowych z Bielska-Białej i młodzi artyści z MDK w Hałcnowie. Jak co roku nie zabrakło też "Grojcowian".

  Wśród widzów tegorocznego przedstawienia byli mieszkańcy domów pomocy społecznej i seniorzy z Bielska-Białej, Wilkowic, Kóz, Bystrej, Komorowic, a także liczni przyjaciele, sponsorzy i sympatycy stowarzyszenia "Serce dla Serca". Tym najbardziej zasłużonym zarząd stowarzyszenia złożył podziękowania. Słowa wdzięczności usłyszeli też liczni wolontariusze wspierający osoby niepełnosprawne.

  Specjalne podziękowania i gratulacje otrzymali "Grojcowianie", którzy kilka miesięcy temu świętowali swoje 20-lecie zespołowej pracy.

    Na scenie nie zabrakło prezesa stowarzyszenia: ks. prał. Józefa Oleszki
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  - W tym czasie nasze stowarzyszenie wraz z podopiecznymi przebywało na turnusie rehabilitacyjnym i nie mogliśmy uczestniczyć osobiście w jubileuszowym koncercie, a życzenia wysłaliśmy. Dlatego teraz chcemy raz jeszcze pogratulować "Grojcowianiom" - z paniami: Jadwiga Jurasz i Brygidą Murańską - i podziękować za to, że od tylu lat są też z nami - tłumaczy ks. prał. Józef Oleszko.

  Wśród sympatyków "Serca dla Serca" nie zabrakło obecnego co roku posła Jacka Falfusa, a także ministra Stanisława Szweda, którzy życzyli i starszym i młodym udanego roku 2016.

  Zobacz integracyjne jasełka w BCK:

  Jasełka integracyjne w Bielsku-Białej
  Adam Sobel

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół