• facebook
 • rss
 • Politycy nad Całunem i przy opłatku

  Alina Świeży-Sobel Foto Gość

  dodane 10.01.2016 18:32

  Spotkanie opłatkowe samorządowców i parlamentarzystów odbędzie się w poniedziałek 11 stycznia o 17.00. Rozpocznie się w bielskim kościele NSPJ, a kontynuowane będzie w gmachu kurii przy ulicy Żeromskiego 5. W spotkaniu weźmie udział bp Roman Pindel.

  - Serdecznie zapraszam do udziału w tym spotkaniu wszystkie osoby zaangażowane w naszej diecezji w tę służbę drugiemu człowiekowi - mówi ks. dr Marek Studenski, wikariusz generalny i zarazem diecezjalny duszpasterz środowiska samorządowców i parlamentarzystów.

  Spotkanie rozpocznie się od Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem biskupa Romana Pindla w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Później, po przejściu do refektarza kurii, będzie czas na życzenia opłatkowe, spotkanie przy stole i wspólne kolędowanie, które poprowadzi Chór św. Józefa z parafii św. Józefa w Zabrzegu.

  Jak przypomina ks. dr Studenski, w ciągu ubiegłego roku w duszpasterstwie samorządowców i parlamentarzystów odbyły się dwa spotkania formacyjne, a także rekolekcje zamknięte w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Jesienny wykład "Gdy nauka i wiara idą w parze: Całun Turyński", który podczas spotkania duszpasterstwa wygłosił prof. Idzi Panic, spotkał się z dużym zainteresowaniem.

  - To były pierwsze takie propozycje, które formułowane były przy świadomości, że adresowane są do środowiska osób poważnie obciążonych czasowo. Jednak okazało się, że mimo natłoku zajęć sporo osób korzystało z tych zaproszeń.

  - Cieszę się, że w środowisku osób sprawujących rozmaite funkcje na różnych szczeblach władzy nie brakuje tych, którzy pragną rozwijać i pogłębiać swoją duchową formację - mówi ks. dr Marek Studenski. Jak dodaje, podczas spotkania opłatkowego omówiona będzie także sprawa planów na bieżący rok.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół