• facebook
 • rss
 • 200 koronowanych głów po raz pierwszy!

  Stanisław Krzemień

  dodane 08.01.2016 10:10

  I Orszak Trzech Króli przygotowali mieszkańcy parafii św. Michała Archanioła we Włosienicy. Z włosienickimi wspólnotami, grupami i zespołami śpiewaczymi kolędowali do późnych godzin wieczornych!

  We włosienickiej parafii św. Michała Archanioła Orszak Trzech Króli rozpoczął się po południu w kościele parafialnym. Tutaj ksiądz proboszcz Jan Dewera odczytał Ewangelię o pokłonie mędrców, a także przedstawił znaczenie święta Trzech Króli - Święta Objawienia Pańskiego jak również obchodzonego 6 stycznia Dnia Misyjnego.

  Z kościoła kolędnicy wyruszyli ulicami Rzeczną, Strażaków i Suskiego by dotrzeć do Remizy OSP, gdzie uczestnicy orszaku dzielili się opłatkiem z parafialnymi grupami modlitewnymi.

  W pierwszym włosienickim orszaku uczestniczyło około 200 osób.

  Po połamaniu się opłatkiem, członkowie miejscowego Uniwersytetu Każdego Wieku wraz ze swymi małymi pociechami przedstawili jasełka. Wyszły wspaniale! Artyści otrzymali gromkie brawa w podziękowaniu.

  Następnie odbył się koncert kolęd w wykonaniu: oazy parafialnej, zespołu "Włosianeczki", zespołu "Bratkowie" z sąsiednich Monowic i grupy "Dworzanki" z Dworów Drugich. A po koncercie, do późnych godzin wieczornych uczestnicy kolędowali Małemu Dzieciątku pod przewodnictwem gospodarzy - zespołu "Włosianeczki".

  W orszaku uczestniczyły lokalne władze samorządowe: wójt, sołtys i radni.

  Dzięki Fundacji "Orszak Trzech Króli", kolędnicy nieśli ze sobą chorągwie które prowadziły cały orszak, a każdy mógł założyć na głowę korony, i wziąć ze sobą naklejki, śpiewniki i czasopisma o tematyce misyjnej.

  W orszaku uczestniczyli także wolontariusze ŚDM, zbierając do puszek ofiary w ramach programu "Bilet dla brata".

  Nad całością Orszaku i imprez okolicznościowych czuwał proboszcz ks. kan. Jan Dewera, natomiast całość koordynował prezes UKW Stanisław Krzemień.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół