• facebook
 • rss
 • Dies Episcopi w katedrze

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 06.01.2016 03:48

  Eucharystia w drugą rocznicę konsekracji biskupa Romana Pindla rozpocznie się dziś o 17.00 w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

  Ta Msza Święta dziękczynna zakończy drugi rok biskupiej posługi bp. Romana Pindla w diecezji bielsko-żywieckiej, rozpoczętej 6 stycznia 2014 r.

  W minionym roku w diecezji miało miejsce szereg ważnych wydarzeń. Należały do nich m.in. organizowane w styczniu w naszej diecezji ogólnopolskie obchody Dnia Judaizmu, obejmujące m.in. ekumeniczną modlitwę na terenie byłego obozu zagłady Birkenau w Brzezince, a także nabożeństwa, konferencje, wystawy i koncerty w Bielsku-Białej, Cieszynie i Żywcu.

  Kilka tygodniu później bp Roman Pindel przewodniczył w Skoczowie powitaniu peregrynujących po naszej diecezji znaków Światowych Dni Młodzieży: krzyża i ikony matki Bożej Salus Populi Romani.

  Liczne uroczystości towarzyszyły w maju wspomnieniu 20. rocznicy historycznych odwiedzin papieża Jana Pawła II w naszej diecezji. Pod przewodnictwem bp. Romana Pindla turyści świętowali również 20-lecie kaplicy na Groniu Jana Pawła II.

  W lipcowym słońcu, wraz z duszpasterzującymi w Rychwałdzie ojcami franciszkanami, przedstawicielami Episkopatu Polski, przedstawicielami władz i licznymi pielgrzymami, bp Roman Pindel dziękował za 50. rocznicę koronacji cudownego obrazu MB Rychwałdzkiej.

  We wrześniu na cieszyńskim Rynku wraz z duchowieństwem i wiernymi diecezji powitał rozpoczynający peregrynację przez wszystkie parafie obraz Pana Jezusa Miłosiernego oraz relikwie św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Później, wraz z bp. Piotrem Gregerem i bp. seniorem Tadeuszem Rakoczym przewodniczył uroczystościom powitania znaków Bożego Miłosierdzia w kolejnych parafiach.

  Bp Pindel wziął też udział w przygotowaniach do beatyfikacji pochodzącego z naszej diecezji bł. Michała Tomaszka z Łękawicy, m.in. w odbywającej się w październiku w sanktuarium w Rychwałdzie nabożeństwie Nowenny. W grudniu uczestniczył także w Peru w beatyfikacji Męczenników z Pariacoto.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół