• facebook
 • rss
 • Łukaszowi olimpijczycy

  Ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 19.11.2015 12:13

  167 uczniów podstawówek wystartowało w rejonowych eliminacjach 21. konkursu wiedzy biblijnej.

  Laureaci konkursu, który wstępnie przeprowadzono w szkołach podstawowych, rozwiązywali test, składający się 33 pytań. Musieli wiedzieć, kto nazwał Maryję „Matką mojego Pana”, gdzie Jezus rozpoczął swoją publiczną działalność i jakie pierwsze słowa skierował do uczniów po swoim zmartwychwstaniu.

  Większość pytań wymagała jedynie wybrania poprawnej odpowiedzi. Ale trzeba było również ułożyć chronologicznie siedem różnych wydarzeń opisanych w Ewangelii, albo napisać kto i do kogo powiedział na przykład: „Nauczycielu, słowami tymi także nam ubliżasz”.

  Uczestnicy konkursu spotkali się w trzech miejscach: w parafii św. Floriana w Żywcu-Zabłociu, w parafii św. Klemensa w Ustroniu oraz w budynku Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej. Tutaj konkurs zainaugurowało nabożeństwo Słowa Bożego, które odprawił dyrektor Wydziału Katechetycznego ks. dr Marek Studenski. W okolicznościowym słowie zwrócił uwagę na fakt, iż rozgrywany już po raz 21. konkurs wiedzy biblijnej tym razem dotyczy Ewangelii według św. Łukasza, wielkiego piewcy Bożego Miłosierdzia.

  Ks. dr Marek Studenski rozpoczął spotkanie w Bielsku-Białej.   Ks. dr Marek Studenski rozpoczął spotkanie w Bielsku-Białej. Ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość − Właśnie w tym czasie w naszej diecezji trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego, a w wkrótce rozpocznie się także Rok Miłosierdzia w całym Kościele Powszechnym − przypomniał ks. Marek Studenski.

  Po Nabożeństwie, w którym uczestniczyli także katecheci i opiekunowie, uczestnicy konkursu przeszli do wcześniej przygotowanej sali. Tutaj oficjalnie otwarto kopertę z pytaniami, które wręczono uczniom. Przeprowadzony w ramach etapu rejonowego test pozwoli wyłonić najlepszych znawców Ewangelii Łukaszowej w diecezji. Zwycięzców poznamy dopiero 31 marca przyszłego roku.

  Konkurs wiedzy biblijnej organizowany jest w diecezjach, które znajdują się na terenie województwa śląskiego. Jego celem jest ukazanie wartości Pisma św. w życiu człowieka, a także pogłębienie wiary i ukształtowanie postaw w oparciu o poznane Słowo Boże. Tym razem św. Łukasz, piewca Bożego Miłosierdzia zachęca młodych do działań związanych z miłosierdziem względem bliźnich.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół