• facebook
 • rss
 • Pamiętali o ŚDM

  Ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 17.11.2015 10:41

  33 gimnazjalistów, po trzech latach przygotowań pod kierunkiem ks. proboszcza Stanisława Słowińskiego, przyjęło Sakrament Bierzmowania. W procesji z darami złożyli zebrane w swoim gronie ofiary na organizację Światowych Dni Młodzieży.

  Znaki Miłosierdzia do Pewli Ślemieńskiej przybyły w sobotę 14 listopada o 17.00. Powitalnej Mszy św. przewodniczył bp Roman Pindel. Świątynię wypełnili wierni, przygotowywani na tę chwilę podczas rekolekcji, prowadzonych przez ks. dr. Jana Seremaka, michalitę pracującego w kolebce zgromadzenia w Miejscu Piastowym. Na czas peregrynacji wzdłuż trasy przejazdu samochodu-kaplicy ustawiono znicze i lampiony. W większości domów widać było udekorowane okna.

  Tego samego wieczoru, o 21.00 przy ołtarzu stanęli księża pochodzący z Pewli Ślemieńskiej. Braterskiej modlitwie przewodniczył o. prof. Zdzisław Kijas, dziekan Papieskiego Wydziału Teologicznego Seraficum w Rzymie oraz relator Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Z parafii pochodzi 9 kapłanów diecezjalnych - michalitów i franciszkanów.

  Bp Roman Pindel i ks. proboszcz ks. Stanisław Słowiński.   Bp Roman Pindel i ks. proboszcz ks. Stanisław Słowiński. Ks. Jacek Pędziwiatr /Foto Gość Początkowo Pewel Ślemieńska należała do parafii w Rychwałdzie. W okresie międzywojennym Kuria Krakowska zezwoliła na odprawianie Mszy św. przy ołtarzu ustawionym w stojącej samodzielnie dzwonnicy. Po wojnie dzwonnicę rozbudowano, urządzając w niej kaplicę, w której także katechizowano dzieci. W latach 60. duszpasterzujący w Rychwałdzie franciszkanie kupili w Pewli Ślemieńskiej dom, w którym zamieszkał jeden z ojców, regularnie odprawiający tutaj Msze św. i katechizujący. Pozwolenie na budowę kościoła uzyskano dopiero pod koniec 1977 roku. W 1981 roku w nowo powstającej świątyni odprawioną pierwszą Mszę św. - Pasterkę. Pół roku później placówkę przekazano pod opiekę księży Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, którzy w Pewli Ślemieńskiej pracują do dziś. Wkrótce powstała tutaj samodzielna parafia.

  Z Pewli Ślemieńskiej Znaki Miłosierdzia przewieziono do sąsiedniej Pewli Małej, w której posługę pasterską również sprawują księża michalici. Tutaj zakończyła się peregrynacja Znaków Miłosierdzia w dekanacie jeleśniańskim. Obraz i relikwie zostały przekazane do dekanatu radziechowskiego.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   przewiń w dół