• facebook
 • rss
 • Konsekrowani parafianie to bogactwo wspólnoty

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 14.11.2015 21:49

  Modlitwa odbyła się w parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej, a na zaproszenie proboszcza ks. prał. Józefa Oleszki dołączyli do niej ci dawni parafianie, którzy dziś żyją w różnych wspólnotach życia konsekrowanego.

  Duszpasterze i wierni w Roku Życia Konsekrowanego podziękowali za posługę swoich rodaków, którzy wybrali drogę życia konsekrowanego.

  -  Są wielkim darem dla parafii i chcieliśmy im to okazać, dlatego w Roku Życia Konsekrowanego, który aktualnie przeżywamy, zaprosiliśmy do wspólnej modlitwy wszystkich tych, którzy z naszej wspólnoty pochodzą, a realizują swe życiowe powołanie w zakonie czy instytutach świeckich. Przy tej okazji odkrywamy, jak rozmaite mogą to być drogi: w różnych zgromadzeniach, a także w instytutach  świeckich - mówi proboszcz ks. prał. Józef Oleszko.

  Wśród zaproszonych znaleźli się: s. Elżbieta ze Zgromadzenia Sióstr Mniszek Zakonu Kaznodziejskiego, s. Leonarda ze Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame, s. Janina ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, s. Marilea ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus, pani Barbara z Instytutu Matki Bożej Najlepszej Nauczycielki i św. Jana Chrzciciela oraz o. Adam Dudek z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych, posługujący obecnie w Rychwałdzie.

    Podczas Eucharystii dziękowali za powołanych - i prosili o nowe powołania do życia konsekrowanego
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Jak dodaje ks. prał. Oleszko, intencją tej parafialnej uroczystej modlitwy było wyrażenie Panu Bogu wdzięczności za te powołania, a powołanym - za odpowiedź na Boże wezwanie. - W tych osobach otrzymaliśmy wielki dar modlitwy... - mówi kapłan.

  Podziękowania w imieniu parafian złożyły dzieci z SP nr 3 pod opieką katechetki Alicji Zoń-Maśki, a wszyscy parafianie modlili się o nowe powołania.

  - Dodatkową radością było odkrycie, że to zaproszenie pozwoliło nie tylko parafianom zobaczyć wszystkich konsekrowanych rodaków, ale także im  samym spotkać się w komplecie, wzajemnie się ubogacając - dodaje ks. prał. Oleszko. - Każde z nich pełni posługę w innej wspólnocie, podjęli ja w różnym czasie, stąd także dla nich to było wzajemne ubogacenie. Podczas tego pierwszego spotkania podjęliśmy też modlitwę w intencji rodzin, w których przecież rodzą się następcy tych osób konsekrowanych - o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół