• facebook
 • rss
 • Gra uliczna na Święto Niepodległości

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 10.11.2015 12:05

  To dobra forma uczczenia tego dnia, a przy tym ciekawa lekcja o przeszłości regionu. W Bielsku-Białej organizatorzy gry zapraszają do pełnej niespodzianek i emocji wyprawy ulicami miasta.

  Temat gry brzmi: "Rok 1939. Bielsko-bialski garnizon wojskowy w przededniu wybuchu II wojny światowej”, a jej organizatorami są: Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne i Militarny Instytut Historyczny.

  W przygotowanie całego przedsięwzięcia włączyli się przedstawiciele Zespołu Szkół Medycznych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Bielsku-Białej, Związku Strzeleckiego „Strzelec” oraz drużyn ratownictwa medycznego Polskiego Czerwonego Krzyża.

  Scenariusz gry oparty jest na wydarzeniach, które miały miejsce w Białej i Bielsku wiosną i latem 1939 roku. Przywołuje atmosferę i wydarzenia w mieście przygotowującym się do obrony polskiej niepodległości, a jednocześnie zmagajacym sie z dywersyjnymi działaniami niemieckiej części ludności.

  Będą więc potrzebne umiejętności wojskowe - ze strzelaniem czy pomocą rannym - a także konspiracyjne, czy wręcz własciwe agentom wywiadu. .


  Gra ma charakter zespołowy. Uczestniczą w niej zespoły 3-5 osobowe (w tym obowiązkowo 1 osoba pełnoletnia). Odbywać się ona będzie 11 listopada w godzinach 9.00-15.00 na ulicach i placach śródmieścia Bielska-Białej. Rozpoczęcie i zakończenie gry odbędzie się w Zespole Szkół Medycznych przy ulicy M. Konopnickiej 6, w dawnym garnizonowym budynku 3. Pułku Strzelców Podhalańskich.

  Warunkiem uczestnictwa będzie posiadanie cyfrowego aparatu fotograficznego - np. w telefonie.

  Szczegóły gry, zapisy oraz regulamin dostępny pod adresem: http://bbth.beskidia.pl.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół