• facebook
 • rss
 • Tańczą w drodze do Maryi i Jej Syna

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 10.08.2015 10:37

  Wśród bielsko-żywieckich pielgrzymów jest wielu młodych ludzi. - Oni zawsze wyrażają swoją radość dynamicznie i z energią. Tak samo jest z ich wiarą - chwalą starsi pielgrzymi, z sympatią spoglądając na młodszych braci i siostry...

  Nawet afrykański upał, męczący z kolejnym dniem coraz bardziej, nie jest w stanie odebrać młodym ich energii. O tym przekonywali ci, którzy pod okiem diakona z zapałem ćwiczyli tańce integracyjne na postoju przed kościołem parafialnym w Pińczowicach.

  - Tak cieszymy się na to spotkanie, które przed nami już we wtorek, na Jasnej Górze - dodawali.

  Nie brakowało tanecznego zapału również pielgrzymom andrychowskim , którzy w niedzielny wieczór przed muszlą koncertową przy kościele w Mrzygłodzie opanowali radosnym korowodem całą rozległą łąkę.

  Nikt nie myślał, by oszczędzać siły na najdłuższy, czekający ich w poniedziałek marsz.

  W drodze z pielgrzymami spotykają się też młodzi wolontariusze diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży.

  Mają dla nich piernikowe serca ozdobione logo ŚDM, a także słodki miodek i ulotki zachęcające do zaangażowania się w przyszłoroczne spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

    Taneczny wieczór pielgrzymów andrychowskich w Mrzygłodzie
  Alina Świeży-Sobel /Foto Gość
  Młodym wolontariuszom towarzyszą: ks. Piotr Hoffmann - diecezjalny koordynator przygotowań do ŚDM  i ks. dr Andrzej Wołpiuk, uczestniczący w pracach krakowskiego  komitetu organizacyjnego  ŚDM .

  - Odwiedzamy pielgrzymów idących z naszej diecezji i na Jasną Górę i zachęcamy do przyjęcia uczestników, a młodych - do rejestrowania swojego udziału w ŚDM za pośrednictwem naszego Centrum. Przy okazji wyjaśniamy, jak to uczestnictwo będzie wyglądało, jak dobierane będą grupy dla osób zgłaszających się indywidualnie i dla całych grup - wyjaśnia ks. Hoffmann.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół