• facebook
 • rss
 • Pielgrzymi ruszają w drogę do Matki

  Alina Świeży-Sobel

  dodane 05.08.2015 21:00

  W czwartek 6 sierpnia rozpoczyna się 24. Piesza Pielgrzymka Diecezji Bielsko-Żywieckiej z Bielska-Białej Hałcnowa na Jasną Górę. Równocześnie wyruszą pątnicy z Andrychowa i Cieszyna. W piątek pójdą z Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia.

  Pielgrzymi bielsko-żywieccy w drodze oprócz indywidualnych intencji będą polecać opiece Matki Bożej także sprawy przygotowania do Światowych  Dni Młodzieży. - Od wielu miesięcy przygotowujemy się do spotkania młodych z papieżem Franciszkiem w Krakowie. W czasie tegorocznej pielgrzymki chcemy wraz z Maryją przygotować się na to szczególne wydarzenie - mówi ks. prał Józef Walusiak, główny przewodnik pielgrzymki.

  Jak zapewniają organizatorzy, będzie to sześć wyjątkowych dni, w których będzie miejsce na radość, ale i refleksję. Będzie czas na modlitwę i wyciszenie, których tak bardzo brakuje w świecie rozrywki, mediów, pośpiechu i pogoni za codziennością - będzie też radość, taniec i śpiew na Chwałę Boga i Maryi.

  Pielgrzymka wyruszy po Mszy Świętej sprawowanej w sanktuarium MB Hałcnowskiej o 8.00 - pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera.

  Pielgrzymi z Cieszyna rozpoczną wędrówkę na Jasną Górę od Mszy Świętej sprawowanej o 7.00 w kościele św. Jerzego, a w Andrychowie pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą o 7.00 w kościele św. Stanisława.

  W piątek w drogę wyruszą grupy z Czechowice-Dziedzic (po Mszy Świętej w kościele NMP Królowej Polski o 7.00) i Oświęcimia (po Mszy Świętej w kościele św. Maksymiliana o 7.00).

  Wszyscy razem dotrą pod Jasną Gorę we wtorek 11 sierpnia o 12.00. O 14.00 rozpocznie się Eucharystia na zakończenie pielgrzymki.

  Tak pielgrzymowali przed rokiem...

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół