• facebook
 • rss
 • Zapisz się na ŚDM u swojego księdza

  Urszula Rogólska

  dodane 17.06.2015 13:13

  Dekanalni duszpasterze młodzieży spotkali się w Diecezjalnym Centrum ŚDM w Bielsku-Białej. Rozmawiali m.in. o przygotowaniach do rejestracji grup na ŚDM, Fundacji „Bliżej Młodych” i Diecezjalnej Sztafecie Modlitwy.

  Światowe Dni Młodzieży w Krakowie za rok – w lipcu 2016 roku. Jednak już niebawem, w lipcu  br., ruszy system rejestracji grup polskich. To główny temat, jaki poruszali księża odpowiedzialni za duszpasterstwo młodzieży w poszczególnych dekanatach diecezji. Szczegóły na temat rejestracji przedstawił ks. Piotr Hoffmann, diecezjalny duszpasterz młodzieży o logistyce przygotowań związanych z przyjęciem gości z całego świata mówił ks. Piotr Niemczyk, natomiast o wspierającej działania centrum Fundacji „Bliżej Młodych”, powołanej przez biskupa Romana Pindla – ks. Tomasz Gwoździewicz.

  – Zachęcamy wszystkich młodych, żeby nie zwlekali z decyzją i nie czekali z zapisaniem się do przyszłego roku tylko dlatego, że Kraków niedaleko. Najlepiej podjąć decyzję już w czasie wakacji – mówi ks. Piotr Hoffmann,. – Diecezjalny etap ŚDM, w który angażuje się też diecezja bielsko-żywiecka  to przedsięwzięcie, jakiego jeszcze nigdy wcześniej nie przygotowaliśmy. Tym bardziej prosimy młodych o możliwie szybkie decyzje.

  Swój udział należy zgłosić u księży lub katechetów w szkole. Nie została ustalona jeszcze cena składki partycypacyjnej (to określenie dotychczasowego pakietu pielgrzyma). Wiadomo, że będzie ona taka sama jak dla młodzieży z całego świata.

    20 lipca na Podbeskidziu rusza Diecezjalna Sztafeta Modlitwy
  ŚDM to początek

  Księża rozmawiali także o przygotowywanym kursie języka francuskiego dla osób, które włączą się w wolontariat na diecezjalnym etapie ŚDM. Grupa Francuzów będzie prawdopodobnie najliczniejszą ekipą w naszej diecezji. 60-godzinny, bezpłatny kurs językowy odbędzie się w lipcu w Bielsku-Białej. Mówiono także o kursie parafialnych animatorów młodzieży - z myślą o młodych, którzy nie są związani z żadną wspólnotą, ruchem czy stowarzyszeniem, a chcieliby angażować się w życie swojej parafii.

  W diecezji rusza też kolejny projekt – 20 czerwca w siedzibie Diecezjalnego Centrum ŚDM w Bielsku-Białej przy ul. Wita Stwosza 35 spotkają się parafialni koordynatorzy ŚDM. To świeckie osoby – mieszkańcy parafii, które wyraziły chęć goszczenia młodych z całego świata podczas diecezjalnego etapu ŚDM Kraków 2016.

  Ks. Hoffmann zapowiedział także, iż kolejnym diecezjalnym wydarzeniem na drodze przygotowań do ŚDM – podobnie jak w ubiegłym roku – będzie inauguracja nowego roku formacyjnego w amfiteatrze w Żywcu. Odbędzie się ona w sobotę 12 września. Będzie wspólna modlitwa, Eucharystia i koncert zespołu „Magnificat” z Wilamowic – jedynej polskiej grupy muzycznej, która została zaproszona do ewangelizacji podczas ŚDM w Madrycie.

  Każdy – niezależnie od wieku – będzie się mógł włączyć w przygotowania do ŚDM. – Przygotowujemy się do akcji „Diecezjalna Sztafeta Modlitwy”. Chcemy ją złączyć z naszą diecezjalną tradycją – z adoracją wieczystą, która ma miejsce każdego dnia w poszczególnych kościołach i kaplicach diecezji. Poprosimy diecezjan, by od 20 lipca br. do 19 lipca 2016 r. każda parafia, która danego dnia czuwa na adoracji, modliła się w intencji ŚDM – zachęca ks. Hoffmann.

  «« | « | 1 | 2 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół