• facebook
 • rss
 • Księża chcą być święci

  ks. Jacek M. Pędziwiatr

  dodane 13.06.2015 22:45

  Modlili się o to, by ich serca były miłosierne, jak Serce Jezusa. 200 duszpasterzy z Podbeskidzia uczestniczyło w obchodach Dnia Świętości Kapłanów.

  Koncelebrowanej Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej przewodniczył bp Roman Pindel.

  − To jest ważne, by serce kapłana było − jak Serce Boże − pełne miłości i miłosierdzia − powiedział ordynariusz bielsko-żywiecki w okolicznościowym kazaniu. − Serce księdza jest obrazem Serca Boga. To jest dzień modlitwy, abyśmy prowadzili życie święte − podsumował bp Pindel.

  Duchowni zakonni i diecezjalni przyjechali do Bielska-Białej w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przy ołtarzu stanęli także biskup senior Tadeusz Rakoczy oraz pochodzący z Cieszyna bp Tadeusz Kusy, franciszkanin-misjonarz, pełniący posługę w Republice Środkowej Afryki.

  Po Mszy św. przed prezbiterium Podbeskidzia stanął ks. Aleksander Wójtowicz, który był kustoszem obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii świętych Faustyny i Jana Pawła podczas ich peregrynacji w archidiecezji krakowskiej. Ks. Wójtowicz dzielił się doświadczeniami pastoralnymi peregrynacji, która w ostatniej dekadzie września rozpocznie się w parafiach diecezji bielsko-żywieckiej. Zarysował szkic programu nawiedzenia w każdej wspólnocie. Będzie on obejmował Mszę św. powitalną z udziałem księdza biskupa, Mszę św. w intencji powołań, Eucharystię z sakramentem chorych oraz adorację poszczególnych grup parafian, także dzieci i młodzieży. Nawiedzenie poprzedzać będą rekolekcje lub misje.

  Spodziewanym owocem peregrynacji jest wzrost zainteresowania wiernych pobożnością związaną z tajemnicą Bożego Miłosierdzia oraz intensyfikacja dzieł dobroczynnych. Podbeskidzkie parafie odwiedzi kopia obrazu „Jezu, ufam Tobie” z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Obraz pobłogosławił w Watykanie 14 września 2011 r. papież Benedykt XVI. 16 października tego samego roku w Wadowicach obraz rozpoczął wędrówkę po parafiach archidiecezji krakowskiej. Podobne przedsięwzięcie pastoralne przeprowadzono już także w diecezjach tarnowskiej i sosnowieckiej. Peregrynacja na Podbeskidziu, której rozpoczęcie planowane jest na koniec września, potrwa do czerwca przyszłego roku.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  przewiń w dół